Vegas

Tohle byla panečku jízda.

Vegas Golden Knights ve své nováčkovské sezoně nepřestávají udivovat. V prvním zápase druhého kola Západní konference ukázali to, co prozatím v play off bylo ukryto: totální dominanci.
Základ k výhře 7:0 nad San Jose Sharks položili už v první třetině. První dva góly dali v páté minutě, další přidali na začátku sedmé. Pak už jen přikládali pod kotel a ukazovali, jak celistvá je jejich síla, přestože například na střely bylo utkání téměř vyrovnané (34:33).
Více k tématu: [Vegas deklasovalo San Jose 7:0]
"Evidentně jsme se na tento zápas dobře připravili," řekl útočník Reilly Smith.
"Přesně tak," doplnil ho spoluhráč Jonathan Marchessault. "Hlavně v první třetině jsme ovládali hru, drželi puk a nedali jim příliš mnoho prostoru pro život."
Gól dalo za Vegas sedm různých hráčů, dohromady se jich v letošním Stanley Cupu v pěti zápasech trefilo už devět (tým dal 14 branek), avšak nikdo více než dvakrát. A v tom to celé je. Soupeř dopředu netuší, odkud přijde atak. Zda se prosadí útočník 'A' či obránce 'Z'.
Golden Knights proti Sharks nikterak dlouho nekroužili podobně jako proti Los Angeles Kings v prvním kole. Jak bylo napsáno, nenasytní byli od prvního buly.
Jen jedno zůstalo stejné jako v předešlé sérii.
Perfektní výkon obrany v čele s gólmanem Marcem-Andre Fleurym, který se opět posunoval v historických tabulkách vyřazovacích bojů a v pátém duelu play off vychytal už třetí čisté konto.

To vše bylo i podle Jamese Neala dílem kvalitní přípravy, na níž mělo Vegas po super rychlém postupu z prvního kola hodně času. "Vše se během tréninku zlepšovalo. Pak jsme hodně mluvili o tom, aby se nám vydařilo první střídání. A to se každému z našeho týmu povedlo."
Sharks se po takové dominanci a výkonu soupeře bez chybičky mohou v podstatě držet jediného. V sérii i přes šílený výsledek stále prohrávají jen 0:1. Už v sobotu může být vše opačně.
"Je to první špatná věc, která se nám v play off stala," ohlédl se kouč Peter DeBoer. "A na nás je, jak na ni zareagujeme. Oni nám poslali nějaký vzkaz a my musíme být lepší, abychom mohli odpovědět," dodal.
"Dobré na tom všem je to, že ani za výhru o sedm gólů žádný extra bod v sérii nezískali," prohlásil Joe Pavelski.

SJS

To ne… Ale teď by si na San Jose málokdo vsadil.
"První zápas hodí za hlavu velmi rychle," řekl Neal. "My musíme být znovu připraveni a ve střehu, protože oni budou hodně hladoví."
Bude to ale na perfektně nachystané a takto dominantní Golden Knights příště stačit?