Vancouver, Nashville i Washington srovnaly, Montreal jde do trháku

Napsal Michael Langr / NHL.com

Tři týmy ze čtyř, které vstupovaly do pátečních utkání play off s jednozápasovým mankem, své série vyrovnaly. Jedinou výjimkou byli hokejisté Montreal Canadiens, kteří si i ve druhém duelu na svém ledě poradili s Ottawa Senators. Tentokrát v poměru 3:2 po prodloužení.

Montrealu se vrátil do sestavy jak P.K. Subban, vyloučený v minulém zápase, tak Max Pacioretty, jenž dlouho chyběl kvůli zranění. Právě Pacioretty vyrovnal ve 2. třetině na 1:1 a Subban dostal poté tým do vedení.

"Bojovali jsme jako tým. A samozřejmě je skvělé vidět Patche zpátky v sestavě. Je to lídr a tak i hrál," chválil Paciorettyho Subban.

Ve 3. části však vyrovnal Erik Karlsson a duel rozhodlo až prodloužení. V něm dal vítězný gól Alex Galchenyuk s asistencí Tomáše Plekance.

Washington předvedl velký obrat

Hokejisté Washington Capitals šli do pátečního duelu v těžké situaci. První zápas s New York Islanders prohráli a do druhého nemohli nasadit brankářskou jedničku Bradena Holtbyho kvůli nemoci. V polovině zápasu navíc prohrávali 0:2.

Jenže pak přišel velký obrat. Za prvního gólmana solidně zaskočil náhradník Philipp Grubauer jenž pochytal 18 střel. A Caps kanonádou 35 střel Jaroslava Haláka nakonec zlomili. Dvěma góly ve druhé a dvěma ve třetí třetině utkání otočili a vyhráli 4:3.

Vancouveru pomohl Vrbata

V prvním utkání proti Calgary Flames vyšly hvězdy Vancouver Canucks naprázdno a tým prohrál. Ve druhém lídři všechno napravili. Bratři Henrik Sedin - Daniel Sedin se podíleli na prvním gólu, bodoval i Nick Bonino a Radim Vrbata pak v poslední třetině pečetil výsledek na 4:1.

"Opět jsme hráli dobře. Ale rozdíl byl v tom, že tentokrát jsme dali víc gólů," upozornil kapitán Henrik Sedin.

Nashville se pomstil

Hokejisté Nashville Predators museli v prvním utkání překousnout prohru ve 2. prodloužení. Snad proto si řekli, že v odvetném duelu doma už žádné nastavení nepřipustí. Chicago Blackhawks rozstříleli 6:2 a i oni vyrovnali sérii na 1:1.

I ve druhém zápase se potrvdilo, že Chicago může mít problém s brankáři. Corey Crawford sice pochytal 29 střel, ale úhrnem v obou duelech pustil devět gólů za čtyři třetiny. Kouč Joel Quennevilli tak má dilema, zda do třetího utkání nenasadit dvojku Scotta Darlinga, jenž v prvním zápase Crawforda vystřídal a dovedl ho k výhře v prodloužení.

"Uvidíme, uvidíme," řekl. "Chytat bude ten, kdo nám dá větší šanci vyhrát."