Gretzky-Kings-100

NHL All-Star Game se vrací do Tampy, kde se spojí s pirátským festivalem Gasparilla. Ten se ve floridském městě koná každou sezonu už od roku 1904 a půjde tak o symbolické propojení s hokejovou ligou, která vznikla jen o 13 let později a v roce 2017 slaví sté výročí existence.

Při příležitosti staletých oslav přináší NHL.com/cs každou neděli souhrn nejzajímavějších událostí v jednotlivých týdnech. Podívejte se, co se v historii soutěže událo od 28. května do 2. června.
28. května 2013: Justin Williams upevnil pověst specialisty na sedmé zápasy, když dvěma góly rozhodl o postupu Los Angeles Kings v sedmém duelu série 2. kola se San Jose Sharks. L.A. jakožto obhájce Stanley Cupu následně prohrálo ve finále Západní konference s pozdějším šampionem Chicago Blackhawks.
29. května 1993:Wayne Gretzky dovedl Los Angeles Kings do prvního finále Stanley Cupu v historii. V sedmém finále Campbellovy konference pomohl hattrickem k výhře 5:4 nad Toronto Maple Leafs. Los Angeles zažívalo po Gretzkyho příchodu hokejový boom, přestože následně podlehlo ve finále týmu Montreal Canadiens.
30. května 1985: Edmonton Oilers obhájili Stanley Cup poté, co v pátém finále zdolali Philadelphia Flyers 8:3. Jari Kurri přitom vyrovnal 19. gólem střelecký rekord za jednu sezonu v play off.
31. května 2001: Ray Bourque dal svůj poslední gól v play off a vstoupil tak do historie jako nejstarší hráč, jenž skóroval ve finále Stanley Cupu. Ve třetím zápase s New Jersey Devils tím pomohl k výhře Colorado Avalanche 3:1 a s týmem nakonec slavil svůj první titul.
1. června 1992:Pittsburgh Penguins obhájili titul, když výhrou 6:5 ve čtvrtéím finále Stanley Cupu smetli Chicago Blackhawks. Šlo o 11. vítězství Penguins v play off za sebou, čímž vyrovnali rekord NHL ve vyřazovacích bitvách. Tým vedený Mariem Lemieuxem s mladým Jaromírem Jágrem na křídlech patřil k nejsilnějším v celé historii NHL, které se kdy sešly.
2. června 2008: Petr Sýkora vstřelil při vyloučení Jiřího Hudlera gól Pittsburgh Penguins ve třetím prodloužení pátého finále Stanley Cupu proti Detroit Red Wings, čímž odsunul detroitské oslavy titulu. Gól padl poté, co český útočník řekl spoluhráčům, že právě on zápas rozhodne. "Nevím, co mě to napadlo za kravinu, ale mezi těmi třetinami jsem řekl v kabině: Kluci, já ho dám. Tak se nebojte, já to rozhodnu," vyprávěl Sýkora, jenž poté překonal Chrise Osgooda střelou na lapačku.
3. června 1993: Příliš zahnutá hůl Martyho McSorleyho se stala důležitou součástí finále Stanley Cupu. Hokejisté Montreal Canadiens ji nechali necelé dvě minuty před koncem druhého zápasu přeměřit, v přesilovce odvolali gólmana a v situaci šest na čtyř vyrovnali stav utkání, které pak vyhráli v prodloužení. Tím zastavili rozjezd L.A., vyrovnali sérii na 1:1 a následující tři utkání vyhráli, čímž získali 24. a dosud poslední titul