Tříbodový Letang řídil výhru Penguins v Buffalu

Význam Krise Letanga pro Pittsburgh Penguins se v nedělním utkání v hale First Niagara Center proměnil v důležitá čísla. Elitní obránce řídil třemi asistencemi výhru hostů 4:3 nad Buffalo Sabres.

Letang nabil ve druhé třetině na góly Scottu Wilsonovi a Philu Kesselovi a ve třetí části vyslal do brejku Matta Cullena ve vlastním oslabení, v němž Penguins zvyšovali už na 4:1.

Sabres sice na tento gól odpověděli za 13 sekund, kdy využil přesilovku Brian Gionta. Zach Bogosian však snížil na 3:4 až 21 sekund před koncem třetí třetiny a to už bylo pro Buffalo pozdě.

Penguins, za něž dal úvodní gól Patric Hornqvist, tak vyhráli nad Sabres poosmé za sebou. Kapitán Sidney Crosby asistoval na Hornqvistovu branku a ve 30 utkáních kariéry proti Sabres tak nasbíral 48 bodů.

Pittsburský gólman Marc-Andre Fleury si připsal 24 zákroků, jeho protějšek Robin Lehner měl ještě o tři zásahy víc.

Buffalu nestačily ani dvě trefy Bogosiana a prohrálo podruhé z posledních tří utkání. K lepšímu výsledku možná týmu chyběl první centr Ryan O'Reilly, jenž zůstal na marodce se zraněním v dolní části těla.