Pastrnak scores 20 in loss vs MIN

Před vánočními svátky vstřelil svou jubilejní 20. branku v sezoně. Velkou radost z ní ale David Pastrňák po závěrečném klaksonu neměl. Jeho Boston Bruins totiž prohráli na ledě Minnesota Wild 2:3 a prohloubili současnou bídu. Slavný klub ztratil už čtvrté utkání v řadě.

"Při hře pět na pět teď nestřílíme moc gólů. Musíme pracovat tvrději, víc se tlačit do koncovky," nabádal český útočník. "Teď nám to tam moc nepadá a ty branky nám pak chybí. Stojí nás to důležité body."

Pastrňák otevřel skóre utkání v čase 2:37, když v početní výhodě zužitkoval přihrávku Charlieho McAvoye. Vylepšil tak svou sezonní bilanci na 44 bodů, když ke 20 trefám připojil i 24 asistencí.

Bruins ovšem prožívají těžké období. Poslední radost si užili 16. prosince. Od té doby to s nimi jde z kopce. A konfrontace v aréně Minnesoty nebyla výjimkou. Domácí totiž dvěma brankami v prostřední pasáži hry otočili skóre a v té třetí si pak vítězství pojistili.

Pastrňák se trefil v přesilovce a svým 20. gólem v sezoně otevřel skóre

"Prvních pět deset minut z naší strany bylo dobrých. Šli jsme do vedení, měli přesilovku a další příležitosti," upozornil Pastrňák. "Bohužel jsme je nevyužili a pak se vývoj zápasu začal otáčet."

Klub z TD Garden opět doplatil na svou největší současnou bolest. Tedy na mizernou produktivitu. Během série čtyř nezdarů nastřílel Boston dohromady pouhých sedm gólů, v průměru tedy není ani na kótě dvou branek na utkání. A s takovou se body získávají velmi složitě.

"Potřebujeme být mnohem koncentrovanější. Přijde mi, že nám soustředění v posledním období chybí. Dopouštíme se pak zbytečných chyb, za které platíme," hodnotil hlavní trenér Bruins Jim Montgomery. "Nejsme schopní se oklepat z toho, že se nám něco nepovede. Přeneseme si to do dalšího střídání, pak se to nabaluje."

To Wild se nacházejí v opačném rozpoložení. Proti Bostonu oslavili už třetí triumf v řadě, velkou zásluhu na něm měl opět Kirill Kaprizov. Šikovný útočník se střelecky prosadil ve třetím duelu po sobě, momentálně má na kontě už 12 přesných zásahů.

"Od momentu, co jsem tu, mi Kirill přijde jako jiný hráč," zdůraznil kouč John Hynes. "Tvrdě pracuje, do každého pobytu na ledě dává úplně všechno. A teď je za to i odměněn góly. Už dříve podával dobré výkony, ale chyběla mu produktivita. Teď začal sbírat body a nám to moc pomáhá."

Důležitou roli ve střetu s Bruins sehrál i útočník Joel Eriksson Ek, jenž se blýskl brankou a asistencí. Jednou se trefil i Marcus Foligno, veterán v brankovišti Marc-Andre Fleury pak připojil 19 úspěšných zásahů.

"Druhá třetina z naší strany byla výborná. Přišlo mi, že jsme na ledě naprosto dominovali," pochvaloval si Foligno. "I v úvodu třetí třetiny to z naší strany bylo dobré. Pak už šlo jen o to, zda vedení udržíme. Jsem moc rád, že se nám to povedlo."

Zatímco Wild mohou jít do vánoční přestávky v dobrém rozpoložení, Bruins mají rozhodně o čem přemýšlet. Sice nadále drží druhou příčku v průběžném pořadí Východní konference, náskok na šesté Philadelphia Flyers ovšem čítá pouhé čtyři body.

"Je toho hodně, co musíme zlepšit. Jednou z věcí je disciplína. Je složité vyhrávat v téhle lize, když jsme tak často vyloučení," připomněl Pastrňák hned pět nedovolených zákroků svého mužstva. "Disciplína je něco, co musíme řešit především. A od toho se pak odrazit."

Zda se to Bostonu povede, to se ukáže v noci na čtvrtek, kdy se Brad Marchand a spol. představí na ledě Buffalo Sabres. Následovat pak budou dva duely v rámci 24 hodin, kdy výkonnost Bruins prověří New Jersey Devils a Detroit Red Wings.

"Potřebujeme si teď odpočinout, na pár dní dostat hokej z hlavy," zavelel Montgomery. "Máme za sebou náročný program, pauza nám prospěje. Zároveň ale nesmíme zapomenout na naše nedostatky, které pak budeme potřebovat rychle odstranit."

Příbuzný obsah