necas 2-11

Tentokrát se neblýskl hattrickem, ale i tak měl velký podíl na vítězství.

Útočník Martin Nečas v prodloužení vymyslel gólovou akci, kterou dokonal finský parťák Sebastian Aho, a Carolina Hurricanes vyhráli doma nad New Jersey Devils 1:0.

"Bylo to bláznivé nastavení, hodně odražených puků," říkal Nečas, jenž v prostoru mezi kruhy udělal účinný manévr a vypálil. Krajan Vítek Vaněček puk vyrazil, ale pak si vzal gólové slovo právě Aho.

Počínal si jako tenista, protože puk trefil ve vzduchu a zaznamenal vítězný forhend. "(Nečas) to výborně zahrál, vystřelil, dorážka se dostala ke mně," popisoval centr první formace. "A i když to bylo ve vzduchu, pořád se mi to podařilo trefit."

Aho rozhodl v prodloužení dorážkou ze vzduchu

Gólman Vaněček, opora Devils, zlikvidoval 31 střel, inkasoval jediný gól, ale i tak odcházel jako poražený.

"Ani nevím, jak to (Aho) dal. Ale je to pro nás dobré vítězství, byl to vyrovnaný zápas," reagoval Nečas, jenž minulé utkání zazářil hattrickem a výrazně se podepsal pod vítězství 5:2 nad Colorado Avalanche.

"Nebyl to až tak hezký hokej, podle mě nebyl ani nejlepší led," všiml si Nečas. "Puk různě poskakoval, nebylo moc velkých šancí. Ale tak to někdy je. Hlavní je, že jsme vyhráli."

Velký podíl na tom měl i brankář Pjotr Kočetkov, který pochytal všech 34 střel Devils. Hurricanes tak vyhráli podruhé za sebou, celkově popáté z posledních šesti utkání. "Opravdu měl super zákroky," pochválil Nečas oporu v brankovišti.

Příbuzný obsah