Kampf

Málokdy se popis některé akce tolik liší.

Podle trenéra mimořádná, parádní záležitost. Ale podle střelce samotného?

"Jen jsem se snažil nabrat rychlost, dostat se za beka a procpat to do branky. Padlo to tam, takže jsem byl šťastný," prohodil lakonicky David Kämpf, český útočník Toronto Maple Leafs.

Opravdu zbytečná skromnost. Kämpf při domácí výhře 4:0 nad Nashville Predators otevíral skóre, a tak si zároveň připsal gól vítězný. Dříč, který bývá nejplatnější na buly či v oslabeních, se navíc trefil už podruhé za sebou. Přitom v úvodních 22 duelech ročníku skóroval jedinkrát...

"Nějakou dobu mi to trvalo. Ale na tréninku mi to tam padá," řekl Kämpf reportérům.

Kämpf zblízka pověsil puk pod horní tyčku

Kämpf v čase 14:15 využil pobídku od Connora Timminse. Rozjel se na ose hřiště, nechal za sebou slavného Romana Josiho, který poněkud zaspal, a protlačil se mezi dvojicí Juuso Parsinen, Ryan MacDonagh.

A ta koncovka! Pod tlakem soupeřů Kämpf puk jednoruč poslal pod horní tyčku. Poté slavil střídmě, jako by tomu sám trochu odmítal uvěřit.

"Krásný pas od 'Timmera'," ocenil parťáka. "Zakončení bylo hodně instinktivní. Moc jsem nad tím nepřemýšlel, jen jsem se puk snažil zvednout."

Kämpf se před diktafony nijak nevyžívá, tak to za něj musel vzít torontský kouč Sheldon Keefe. Ten už superlativy nešetřil.

"Parádní akce. Ta rychlost, jakou nabral. A to zakončení... Od na sobě opravdu maká, i na ofenzivní složce své hry, je v tom lepší a lepší," řekl Keefe. "Celý jeho útok byl dneska excelentní. A tohle byl obrovsky důležitý gól. Člověk maká, snaží se být trpělivý, ale taky je potřeba být za to všechno někdy odměněn. Kämpfovi se to povedlo."

Kämpfův důraz slavil úspěch

V momentu, kdy ke svým obvyklým přednostem chomutovský rodák přidá i produktivitu, je z něj vážně cenné hokejové zboží. Jako v noci na neděli. Na ledě sice strávil vcelku skromný čas 14:21, i tak ale stihl pět střel na branku. Lepší byl za Toronto se šesti takovými pokusy už jen kapitán John Tavares.

Zároveň Kämpf nezapře, že vidí vždycky na prvním místě tým.

"Přišlo mi, že jsme konečně hráli celých 60 minut, každá lajna přispěla. Dobrý zápas. Snad tak budeme hrát nadále," přeje si český útočník Maple Leafs.

Spokojený musel být. Vždyť jeho celek si připsal dvě výhry za sebou poprvé od 17. listopadu a Global Series ve Švédsku.

"Sehráli jsme to opravdu trpělivě, zvlášť ve druhé třetině. Vážili jsme si puku, nepouštěli jsme je do ničeho většího. Tím jsme je zlomili. Kluci se o to postarali opravdu dobře," ocenil Keefe.

A pro Kämpfa taková slova platila jako pro málokoho.

Příbuzný obsah