Hyka

Ve velice dobrém světle se ukázal hned v prvním přípravném duelu týmu Chicago Blackhawks český obránce Jan Rutta. Sedmadvacetiletý reprezentant se na výhře 5:2 nad celkem Columbus Blue Jackets podílel jedním gólem.

Rutta se prosadil v čase 32:18, kdy svou trefou zvyšoval už na 3:0 pro Chicago. Na ledě dohromady strávil 23:52 minuty, kromě gólu zapsal i dvě střely na branku, jeden hit a dvě zblokované střely soupeře. Rutta navíc odehrál téměř sedm minut v oslabení.

Mezi střelce se v úterním programu přípravných zápasů zapsal i talentovaný útočník týmu Ottawa Senators Filip Chlapík. Dvacetiletý rodák z Prahy bojuje v tréninkovém kempu o místo v prvním týmu a první duel mu vyšel náramně.
Chlapík se trefil v čase 58:24 do odkryté branky a navyšoval náskok Ottawy nad celkem Toronto Maple Leafs už na 4:2. Konečný výsledek 5:2 pak určil v poslední minutě základní hrací doby Patrick Sieloff.
Český talent strávil na ledě 15:25 minuty, z toho téměř minutu na přesilovce. Stihl dva střelecké pokusy, dva hity a dva bloky zakončení soupeře.
Ve velice dobrých výkonech pokračuje rovněž útočník týmu Vegas Golden Knights Tomáš Hyka. Bývalý střelec Mladé Boleslavi se prosadil i v přípravném duelu proti Colorado Avalanche, který ovládl tým z Nevady suverénně 4:1.
Hyka udeřil v čase 55:06 a pečetil tak konečné skóre. Čtyřiadvacetiletý útočník si navíc připsal i jednu asistenci, na ledě strávil přes jedenáct minut. Zároveň se blýskl i dvěma zblokovanými pokusy soupeře.

Šikovný útočník tak má po dvou odehraných přípravných duelech na kontě už čtyři body a zatím se ukazuje v opravdu skvělém světle. V nově vzniklém týmu si hned od úvodu začíná budovat slušnou pozici.
"Jsem opravdu rád, nečekal jsem, že budu mít tolik bodů. Hlavní je, že se nám navíc daří i vyhrávat," pochvaluje si Tomáš Hyka. "Cítím, že jsem silnější a rychlejší, v létě jsem na sobě tvrdě pracoval. Cítím se opravdu dobře a chci odvádět naprosté maximum pro tým."
Do statistik se zapsali i čeští zástupci Bostonu David Krejčí a Jakub Zbořil, kteří se jednou nahrávkou podíleli na výhře Bruins 4:2 nad celkem Detroit Red Wings.
Oba hráči asistovali na úvodní branku Ryana Fitzgeralda, která přišla v čase 23:45. Bruins následně přidali další dva góly a vypracovali si komfortní náskok. Hosté dokázali už pouze korigovat.
"Je zábava nastupovat s tolika mladými hráči," prohlásil útočník David Krejčí. Oni nás starší tlačí k tomu, abychom se neustále zlepšovali. To je přesně to, co od mladých spoluhráčů očekáváme."
V brance Red Wings nechyběl gólman Petr Mrázek. Na ledě strávil polovinu utkání, inkasoval dvě branky a dohromady si připsal 16 úspěšných zákroků.
Radost z výhry ovšem Bruins kalí fakt, že se v průběhu duelu zranil klíčový obránce Torey Krug. Šestadvacetiletý zadák odstoupil z utkání poté, co byl trefen kotoučem do obličeje. Zatím není jasné, jak vážné zranění Krug utrpěl.