Tavares si připsal tři body, Islanders uspěli na Floridě

Napsal Alain Poupart / NHL.com

Ve velkou přestřelku se proměnilo první utkání úvodního kola play off mezi Florida Panthers a

New York Islanders. Z triumfu 5:4 se nakonec radovali hosté. Celek z New Yorku se mohl spolehnout na zásadní příspěvek od svého kapitána. John Tavares totiž zapsal tři body za gól a dvě asistence.

"Nebyl to z naší strany nejlepší zápas, ale dokázali jsme najít cestu k výhře," oddechl si John Tavares. "Na tomhle zápase musíme stavět, ale zároveň se i zlepšit."

První vzájemná bitva odstartovala velice divoce. V první třetině nastřílely oba celky po dvou gólech.

Už ve 2. minutě se po přihrávce Jiřího Hudlera trefil Teddy Purcell, na druhé straně ale o pět minut později kontroval Brock Nelson.

Ani druhé vedení v zápase nedokázali Panthers udržet příliš dlouho. Jussi Jokinen sice zužitkoval přesilovou hru a vrátil svému týmu náskok, ten ale rázem umazal rovněž v početní výhodě Frans Nielsen.

"Bohužel jsme v tomhle zápase udělali až příliš mnoho chyb," zlobil se obránce Floridy Brian Campbell. "Je to frustrující, musíme se nad sebou zamyslet."

Florida dokázala jít i potřetí v utkání do vedení, na trefu Reillyho Smitha ale zareagoval 22 vteřin před druhou sirénou Tavares.

V úvodu třetí části nasadili Islanders k trháku. Nejprve se trefil ve 43. minutě Kyle Okposo, o necelé čtyři minuty později přispěchal s dalším zásahem Ryan Strome.

Domácí se vrátili do hry díky druhé trefě Smithe v zápase, na vyrovnání už ale nedosáhli. V samotném závěru měl při tom velkou šanci Jaromír Jágr.

Jeho bekhendová střela však za záda gólmana Thomase Greisse neprošla. Brankář Islanders tak prožil vynikající debut v play off, připsal si 42 úspěšných zákroků.

Druhé utkání série je na programu už v pátek, hrát se bude znovu na ledě Floridy.