Tampa přehrála Islanders, v prodloužení rozhodl Boyle

V divokou přestřelku se proměnil třetí duel série druhého kola play off mezi hráči New York Islanders a Tampa Bay Lightning. Z triumfu 5:4 v prodloužení se nakonec radovali hosté, kteří tak v sérii vedou 2:1 na zápasy.

Rozhodující moment celého duelu přišel v 63. minutě, kdy se po přihrávce Victora Hedmana prosadil útočník Brian Boyle. Regulérnost branky byla dokonce přezkoumávána u videa, nakonec jí ovšem sudí potvrdili.

"Povedlo se mi využít náhodně odraženého kotouče," konstatoval po zápase Brian Boyle. "Hlavně jsem se snažil trefit branku, což se mi povedlo."

Pro Islanders to byla tvrdá rána, v průběhu duelu totiž měli výrazně navrch. Už v 8. minutě otevřel skóre Josh Bailey a zajistil svému celku vedení. Hosté si schovali odpověď na poslední minutu první třetiny, kdy se trefil Ryan Callahan a vyrovnal.

Ve 29. minutě už Tampa vedla, když mířil přesně Victor Hedman. Ani tohle vedení ovšem netrvalo příliš dlouho, už o šest minut později zajistil vyrovnání Nick Leddy.

Do závěřečné části tak šly oba celky za nerozhodného stavu 2:2. Ten zrušil svým druhým zásahem v utkání Bailey, který ve 43. minutě zužitkoval přesilovou hru. Za necelou minutu ovšem bylo znovu srovnáno, když se trefil Vladislav Namestnikov.

Domácí ani tenhle gól nerozhodil a dál pokračovali v tlaku. Odměnou jim byla čtvrtá branka, o kterou se postaral devět minut před koncem základní hrací doby důrazný Cal Clutterback.

Výhra ale hráčům Islanders dopřána nebyla. Pouhých 39 vteřin před koncem základní hrací doby totiž vyrovnal Nikita Kucherov, v prodloužení pak strhl triumf na stranu floridského týmu Boyle.

"Tenhle zápas jsme měli vyhrát, je to frustrující," zlobil se útočník Josh Bailey. "Nechali jsme si ho zbytečně utéct. Nezbývá nám, než jít dál a soustředit se na příští utkání."

V dresu Lightning odehrál český útočník Ondřej Palát 20 minut, ve kterých zaznamenal dvě střely na branku. Obránce Andrej Šustr strávil na ledě o minutu méně. Za hosty v sestavě nechyběl Marek Židlický, za 15 minut stihl zblokovat dvě střely soupeře.

Čtvrtý duel série je na programu v noci ze soboty na neděli znovu v New Yorku.