KassianPrime

San Jose Sharks - Edmonton Oilers 0:1 (stav série 1:2)
Nejen Pekka Rinne je gólmanem, který v play off přivádí soupeře k zoufalství. Brankáře Nashville Predators, jenž dvakrát po sobě vynuloval střelce Chicago Blackhawks, napodobil i edmontonský Cam Talbot.

V nedělním duelu nepustil za záda ani jednu ze 23 střel San Jose a hostům tak v SAP Center stačil k výhře jediný gól. Vstřelil ho v čase 10:45 třetí třetiny útočník Zack Kassian, jenž tak rozhodl už druhé utkání série za sebou. V předchozím pátečním duelu uspěl ve vlastním oslabení, tentokrát se trefil při hře pět na pět po chybě obránce Davida Schlemka, jehož vyhození sebral u mantinelu, vyjel k brance a prostřelil Martina Jonese.
Edmonton tak v sérii vede 2:1 na zápasy a v úterý se v San Jose může přiblížit postupu.
Sharks nepomohl k úspěchu ani návrat elitního centra Joea Thorntona, jenž hrál poprvé od 2. dubna, kdy si poranil koleno. Tomáš Hertl se kvůli tomu přesunul do třetího útoku, ale dál chodil na klíčové situace, jakou byla i téměř dvě minuty trvající hra bez brankáře. Při ní se však domácím povedla jen jedna střela na branku.
Vniveč tak přišel tlak Sharks z první třetiny, v níž soupeře přestříleli 13:6 a drtili je i důrazem (32 hitů proti 14). Oilers kontrovali zlepšenou hrou ve druhé části, kdy naopak domácí přestříleli 12:4 poté, co kouč Todd McLellan promíchal sestavu. Jediný gól však přišel až ve třetím dějství.
Jones měl v duelu 21 zákroků, ale spoluhráči před ním ho nepodpořili. Sharks se svými ofenzivními hvězdami tak nutně musí najít recept na střílení gólů, aby odvrátili hrozbu rychlého vyřazení.
Hrdina zápasu: Cam Talbot (EDM)
Nejvytíženější gólman základní části NHL je oporou i v play off. Podruhé za sebou vychytal nulu a zvedá šance Oilers na postup.