Jagr

Solidní výkonnost potvrdil útočník Floridy Jaromír Jágr, který se trefil podruhé z posledních tří zápasů a obstaral vítěznou branku svého týmu na ledě Anaheimu.

Anaheim Ducks - Florida Panthers 1:4
Další krok směrem k postupu do play off udělali hráči Floridy, kteří zvítězili na ledě silného Anaheimu přesvědčivě 4:1.
Vynikající momentální formu osvědčil Jaromír Jágr. Hvězdný útočník v čase 26:58 zaznamenal svou druhou trefu v posledních třech zápasech, ta se později ukázala rovněž jako vítězná. Pro českého matadora byla už 760. v kariéře.

jagr021717_169

Jágr tak navýšil svůj střelecký účet v sezoně na jedenáct branek a nasměroval svůj tým k triumfu. Vedení 2:1 v dalším průběhu duelu ještě znásobili Aaron Ekblad a Derek MacKenzie.
Panthers se díky výhře posunuli už na desátou příčku v tabulce Východní konference, Anaheimu aktuálně patří na Západě pátá pozice.
Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 2:1 v prodl.
Nesmírně cenný triumf vydřeli hráči Columbusu, když před svými fanoušky udolali obhájce Stanley Cupu Pittsburgh 2:1 v prodloužení.
Blue Jackets se ujali vedení v úvodu druhé části, kdy se prosadil Ryan Murray. Na druhé straně záhy vyrovnal Ian Cole a dramatický zápas dospěl až do prodloužení. V jeho druhé minutě rozhodl Brandon Dubinsky.

GettyImages-642464920

Columbus tak uspěl ve třetím z posledních čtyř vystoupení a v tabulce Východní konference si upevnil třetí příčku. Penguins figurují na druhé pozici.
Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche 1:2 v prodl.
Po pěti porážkách v řadě zabralo Colorado, které zvítězilo na ledě Caroliny 2:1 v prodloužení. Přesto Avalanche zůstávají na dně tabulky Západní konference.

Mikko Rantanen Carolina Hurricanes 170217

Na úvodní zásah Tysona Barrieho ještě našel odpověď domácí Jeff Skinner, na gól Mikko Rantanena z páté minuty prodloužení už ale Carolina reagovat nemohla. Pro finského mladíka to byla 12. branka v sezoně.
1.Jubileum pro Malkina
Na cenný milník dosáhl v utkání proti Columbusu lídr Pittsburgh Evgeni Malkin. Zapsal si totiž jubilejní 500. asistenci v zámořské NHL, když připravil trefu pro parťáka Iana Colea.
2. Coloradu prodloužení chutná
Prožívá mizernou sezonu, krčí se u dna tabulky Západní konference. Jakmile ale přijde na prodloužení, je Colorado v ráží. V této sezoně Avalanche vyhráli šest ze sedmi duelů, které šly do prodloužení. Naposledy se jim to povedlo proti Carolině.
3. Jágr posouvá rekord
Proti Anaheimu zaznamenal vítězný gól, pro Jaromíra Jágra byl už 135. v kariéře. Český veterán v tomto ohledu drží rekord, který neustále posouvá dál a dál.
1. Derek MacKenzie (FLA): 1 góly, 1 asistence, 2 střely
2. Sergei Bobrovsky (CBJ): 38 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól
3. Calvin Pickard (CBJ): 28 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól
Na co se těšit:
Na programu je porce hned jedenácti zápasů, skvělou podívanou slibuje především střet Chicaga s Edmontonem.