USA_SLO_2

Roli favoritů se podařilo splnit ve středečních duelech na mistrovství světa hráčů do 20 let Švédsku a Spojeným státům americkým. Švédové sice měli hodně práce s Švýcarskem, které dokázalo při vstupu porazit Česko 4:3 v prodloužení, ale nakonec slavili výhru 4:2. Američané zvítězili nad Slovenskem díky vydařené druhé třetině 5:2.

Švýcarsko - Švédsko 2:4
V brance Švýcarska opět zářil Joren van Pottelgerghe, který si připsal 42 úspěšných zákroků. O výhru favorita se postaral dvěma góly kapitán Joel Eriksson Ek, který v čase 54:52 zaznamenal i vítěznou trefu. Potřetí už v utkání Švédové nepustili a výsledek ještě pojistil Lukas Carlsson. Skupinu A v Montrealu vedou o dva body před Českem.
Skóre utkání otevřel v páté minutě Eriksson Ek, ale po 65 vteřinách bylo vyrovnáno. Vyloučení Filipa Ahla potrestal bleskově po osmi sekundách Jonas Siegenthaler.
Švédové si vzali za minutu a půl vedení zpátky, když se prosadil Lias Andersson. Švýcaři využili 27. minutě podruhé přesilovku díky Calvinovi Thurkaufovi a dlouho soupeře trápili, přestože na střely prohráli 15:46.

SWE_SUI_2

Slovensko - USA 2:5
Američané zlomili odpor Slovenska definitivně ve druhém dějství, kdy díky brankám Tageho Thompsona, Charlieho McAvoye a Troye Terry zvýšili na 5:1. V úvodním dějství vedli po brankách Tanner Laczynskiho a Colina Whitea 2:0, ale za Slováky snížil první trefou týmu na turnaji Martin Fehérváry. Podruhé se tým trenéra Ernesta Bokroše prosadil až 37 sekund před koncem díky Michalu Romanovi.
V dresu USA si připsalo bod celkem 12 hráčů. Po dvou asistencích zaznamenali Jack Roslovic a Joseph Cecconi. Američané přestříleli soupeře v poměru 50:20. V čele skupiny B v Torontu mají šest bodů stejně jako domácí Kanada.