Mike_Sullivan_up_close

Trenér Mike Sullivan se s Pittsburgh Penguins dohodl na prodloužení smlouvy o čtyři roky. Nový kontrakt začne platit v příští sezoně a vyprší v ročníku 2023-24.

"Mike odvedl s týmem skvělou práci, ve čtyřech sezonách jsme měli přes 100 bodů," řekl generální manažer Penguins Jim Rutherford. "Hlasitě za něj mluví i obhajoba Stanley Cupu, což je v této éře unikát. Jeho instinkty v řízení týmu byly působivé na ledě i mimo něj."
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Sullivan měl ve čtyřech sezonách u Penguins bilanci 174-92-34, vždy se kvalifikoval do play off. Jednapadesátiletý trenér byl najatý klubem 12. prosince 2015, když nahradil Mikea Johnstona, s Penguins měl ve zbytku základní části bilanci 33-16-5 a následně vyhrál Stanley Cup.
Sullivanových 300 odkoučovaných zápasů a 174 výher ho zařazuje v obou kategoriích na třetí místo pittsburské historie.
"Mike se předvedl jako vynikající lídr našeho týmu," řekl prezident Penguins David Morehouse. "Naše důvěra v něj rostla od chvíle, kdy ve svých prvních dvou letech na postu kouče získal dva Stanley Cupy. Mike má šampionskou mentalitu a je tím pravým chlapíkem pro náš tým, klub a město Pittsburgh."