St. Louis udolalo Dallas, prodloužení rozhodl Backes

Je srovnáno. Hráči St. Louis Blues vyválčili na ledě Dallas Stars triumf 4:3 v prodloužení a v sérii druhého kola play off vyrovnali stav na 1:1.

Hrdinou Blues je útočník David Backes, který v 71. minutě zužitkoval početní výhodu a rozhodl tak o triumfu svého mužstva.

"Tohle vítězství je ohromně důležité," radoval se obránce Jay Bouwmeester. "Odvedli jsme poctivou práci, mám z toho dobrý pocit. Výhra nám dodá další sebevědomí."

Utkání bylo od úvodu pořádně divoké. Dallas začal lépe, už ve čtvrté minutě se prosadil Alex Goligoski a poslal svůj tým do výhody. Ve zbytku třetiny ale Stars inkasovali hned tři góly.

Hostům k tomu stačilo pouze pět střel na branku. Nejprve v 5. minutě vyrovnal Patrik Berglund, o tři minuty později se poprvé v letošním play off trefil Joel Edmundson.

Krátce před klaksonem pak ještě navýšil náskok Blues Troy Brouwer, který zužitkoval přesilovou hru a poslal svůj tým do trháku.

Domácí kouč Lindy Ruff na nic nečekal a provedl rošádu v brankovišti. Kariho Lehtonena nahradil Antti Niemi a Dallas nasadil ke stíhací jízdě.

Po bezbrankové prostřední části se v té třetí dočkal vyrovnání. Nejdřív ve 34. minutě snížil Mattias Janmark, necelé tři minuty před koncem základní hrací doby srovnal Jamie Benn. Pro kapitána Dallasu to byl už sedmý zásah v play off.

"Před začátkem prodloužení jsme byli sebevědomí," vykládal Jamie Benn po utkání. "Bohužel to pro nás dopadlo nešťastně. Byli jsme dvakrát zbytečně vyloučení a zaplatili za to."

Právě v početní výhodě se v 11. minutě prodloužení prosadil David Backes a rozhodl tak o tom, že se série přesouvá do St. Louis za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

V dresu Stars odehrál 18 minut útočník Aleš Hemský, bodově se ovšem neprosadil. Jeho mladší parťák Radek Faksa strávil na ledě přes osmnáct a půl minuty, ani on se ale do statistik tentokrát nezapsal.

Třetí zápas série je na programu v noci z úterý na středu.