St. Louis porazilo Dallas, prosadil se Jaškin

Hráči St. Louis Blues zvítězili v pátém utkání série druhého kola play off Západní konference na ledě celku Dallas Stars 4:1 a ujali se vedení 3:2 na zápasy. O svém postupu mohou rozhodnout už v příštím domácím duelu.

Blues našli nečekaného hrdinu v českém útočníkovi Dmitriji Jaškinovi. Talentovaný mladík naskočil do vůbec prvního duelu letošního play off a hned se vítězným gólem podílel na ohromně důležitém vítězství.

"Je to opravdu důrazný hráč, navíc velice talentovaný v ofenzivní hře," prohlásil na adresu Jaškina jeho trenér Ken Hitchcock. "Jeho gól byl dokonalou ukázkou obou vlastností."

Hosté vstoupili do utkání lépe, už v 7. minutě se trefil Roby Fabbri a zajistil St. Louis vedení. To ale vydrželo pouze necelých pět minut, poté přispěchal s odpovědí ofenzivní obránce Alex Goligoski.

To ovšem bylo ze strany Stars pro celý zbytek duelu všechno, další góly už stříleli jen hosté. Ti o svém triumfu rozhodli především ve druhé třetině, kterou naprosto ovládli.

Ve 31. minutě přišel čas Dmitrije Jaškina, který střelou o tyč dostal kotouč za záda brankáře Kariho Lehtonena. Poté mířil přesně i veterán Troy Brouwer.

"S naší hrou ve druhé třetině jsem opravdu spokojený," konstatoval Ken Hitchcock. "Byla to nejlepší pasáž, jakou jsme v tomto play off dosud sehráli."

Dallas sice ve třetím dějství usiloval o návrat do zápasu, proti koncentrované obraně Blues se ale prosadit nedokázal. Konečnou podobu výsledku naopak stanovil střelou do prázdné branky Paul Stastny.

Za domácí odehrál útočník Radek Faksa šestnáct a půl minuty, ve kterých zaznamenal dvě střely na branku. Jeho zkušenější parťák Aleš Hemský strávil na ledě 17 minut, ani on však svému týmu bodově nepomohl.

Dmitrij Jaškin sice odehrál jen sedm a půl minuty, stihl však vstřelit vítěznou branku. Navíc připojil i dvě střely na branku a jeden hit.

Šestý duel série je na programu v noci z pondělí na úterý na ledě St. Louis.