Lehtera-1128

Oba pondělní duely muselo rozhodnout až prodloužení. Vítězství St. Louis nad Dallasem 4:3 zařídil svou desátou trefou v sezoně ruský kanonýr Vladimir Tarasenko. Blues tak doma bodovali v desátém zápase za sebou. New York Islanders slavili proti Calgary výhru 2:1 díky brance Thomase Hickeyho.

St. Louis Blues - Dallas Stars 4:3 po prodl.
Tarasenko rozuzlil duel minutu a 36 sekund před koncem nastavení. Po ideální přihrávce Joriho Lehteraho překonal přesouvajícího se gólmana Anttiho Niemiho. Blues v utkání vedli 2:0 i 3:2 a prodloužení vynutil trefou 50 vteřin před koncem třetí třetiny svou druhou brankou v utkání obránce Jamie Oleksiak.
St. Louis potvrdilo, že se mu na domácím ledě daří. V Scottrade Center bodovali Blues podesáté za sebou a vylepšili si bilanci v této sérii na osm výher a dvě porážky v nastavení. Z celkových 13 duelů na vlastním ledě v této sezoně si připsali jednou porážku a ztratili jen čtyři body.
Kouče Kena Hitchcocka ale trápí, že jeho tým nedokáže udržet vedení. "Hráli jsme výborně, měli jsme zápas plně pod kontrolou, ale pak jsme začali hrát bezstarostně," prohlásil Hitchcock.
U všech tří vstřelených branek Stars byl kapitán Jamie Benn, který si připsal gól a dvě asistence. "Nebylo to nic hezkého, ale máme bod. Je pozitivní, že se nám podařilo v závěru vyrovnat. V prodloužení se nám teď ale nedaří," komentoval Jamie Benn šestou prohru Stars ze sedmi nastavení v sezoně.
New York Islanders - Calgary Flames 2:1 po prodl.
Hickey rozhodl v čase 61:53, když před brankou tečoval za záda gólmana Briana Elliotta bekhendovou přihrávkou Johna Tavarese. Rodák z Calgary tak zařídil teprve druhou výhru svého týmu z posledních osmi zápasů.
"Když jsem šel na led, měl soupeř zlomenou hokejku. Shane Price odvedl dobrou práci a podržel puk. Museli střídat. John Tavares to udělal chytře, čekal a čekal, až na něj vyrazili dva hráči. Dostal jsem puk na hokejku, tečoval ho a padlo to tam," popisoval Hickey vítěznou branku.
Domácí vedli od osmé minuty, kdy Josh Bailey krásně bekhendem uvolnil Tavarese, který z pravého kruhu překonal Elliotta. Ve 46. minutě střelou z první po přihrávce Krise Versteega vyrovnal Sean Monahan, který se dočkal bodu po pětizápasovém půstu.
Flames zakončili šest utkání trvající sérii duelů mimo svůj led a se sedmi body se z ní vracejí celkem spokojení. "Je těžké sbírat body venku. Myslím, že s bilancí 3-2-1 jsme na tomto tripu získali dost bodů a je to krok správným směrem. Vracíme se domů s pozitivními pocity," prohlásil Elliott.
V brance Islanders dostal potřetí za sebou přednost před slovenským gólmanem Jaroslavem Halákem Thomas Greiss a připsal si 25 úspěšných zákroků.

Hickey OT celebration NYI 112816

1. St. Louis doma valí
Blues po výhře nad Dallasem 4:3 po prodloužení doma bodovali podesáté za sebou. Připsali si v této sérii osm vítězství a jen dvakrát ztratili bod za porážku v nastavení. V Scottrade Center prohráli v této sezoně jediný ze 13 duelů.
2. Islanders zabrali
Teprve podruhé z posledních osmi zápasů si mohli vychutnat vítězství hráči Islanders. Ztratili sice v defenzivně laděném zápase vedení, ale o jejich výhře 2:1 po prodloužení rozhodl obránce Thomas Hickey.
3. Dallasu v nastavení nedaří
Stars sice minulý týden doma zdolali 3:2 po prodloužení celek Minnesota Wild, ale na ledě New York Islanders potvrdili, že se jim v nastavení v této sezoně celkově nedaří. Na sedmý pokusu pošesté neuspěli.
1. Thomas Hickey (NYI): 1 gól, 2 střely, 3 hity
2. David Perron (STL): 1 bod, 1 gól, 2 střely
3. Jamie Oleksiak (DAL): 2 góly, 1 plusový bod, 2 střely
Na co se těšit:
Na programu je 12 utkání a chystá se souboj českých ofenzivních hvězd této sezony. Philadelphia Flyers s nejproduktivnějším hráčem Jakubem Voráčkem přivítají Boston Bruins s nejlepším střelcem Davidem Pastrňákem.