Skinner navýšil náskok Sabres nad Panthers

Jako jediný český zástupce zasáhl do programu dvou pondělních duelů útočník Vladimír Sobotka z Buffala a bodově se prosadil. Připsal si asistenci u branky Sabres na 2:0, ale jeho tým nakonec podlehl Arizoně 2:3 po nájezdech. Přesto si Sobotka a spol. upevnili vedení v celé lize a mají jednobodový náskok před Washington Capitals. Osmizápasová bodová série Floridy skončila ve Vancouveru, kde Panthers prohráli vysoko 2:7.

Sobotka přispěl k zisku bodu
Buffalo si sice vypracovalo proti Arizoně už do 12. minuty dvoubrankový náskok, ale sbírku pěti domácích výher na startu sezony nakonec nerozšířilo. Sabres se tak nepodařilo vyrovnat nejlepší počin v klubové historii před vlastním publikem z úvodu ročníku 1975-76, kdy odstartovali šesti výhrami. Coyotes potvrdili formu šestým vítězstvím z posledních sedmi duelů.
Domácí se ujali vedení ve čtvrté minutě, kdy při vyloučení Lawsona Crouseho překonal z levého kruhu Darcyho Kuempera Jack Eichel. Kapitán Sabres oslavil sedmou trefou v sezoně své 23. narozeniny. Náskok zvýšil po kombinaci s Marcusem Johanssonem Jeff Skinner a druhou asistenci si připsal Sobotka, který má na kontě z 13 utkání v sezoně tři body za gól a dvě přihrávky.
Vedení Buffala se začalo rozplývat 70 sekund před koncem úvodního dějství, kdy z ostrého úhlu prostřelil Cartera Huttona Conor Garland. V 37. minutě po faulu gólmana Sabres využil přesilovou hru, kdy Garlandovu střelu tečoval stínící Carl Soderberg.
Rozuzlení nepřinesl zbytek základní hrací doby ani prodloužení, v němž domácí Sam Reinhart a Casey Mittelstadt shodně trefili horní tyč. V nájezdech se jako jediný prosadil Nick Schmaltz.
"Zvednout se ze stavu 0:2, navíc na konci takového tripu, to svědčí o velkém charakteru. Začali jsem střídání od střídání, zlepšil se forčeking a postupně jsme přebírali otěže zápasu," řekl Kuemper, který si připsal 24 úspěšných zákroků a kryl i všechny tři pokusy Sabres při penaltách.
Buffalo si připsala teprve druhou porážku z posledních šesti duelů. "Oni byli lepší, my jsme byli rádi, že jsme dovedli zápas do prodloužení. V něm jsme ale šli za vítězstvím a měli jsme šance," litoval kouč Buffala Ralph Krueger, že jeho svěřenci nerozhodli v nastavení.
Coyotes se vracejí po sérii čtyř zápasů venku domů se třemi výhrami. "Měli jsme podobný trip na konci minulé sezony a stál nás místo v play off. Všechny tyto výjezdy budou důležité. Bilance 3-1 je skvělá," pochvaloval si útočník Garland.

Schmaltz rozhodl v nájezdech o výhře Arizony

Rychlý nástup Canucks
Kanonádou v úvodním dějství zastavil Vancouver sérii Floridy, která vyšla bodově naprázdno poprvé od 8. října, kdy podlehla doma Carolina Hurricanes 3:6. Canucks už v sedmé minutě vedli 3:0 a první třetinu vyhráli 5:1. Po třech asistencích si v připsali obránce Alexander Edler a útočník Elias Pettersson, dva góly vítězů vstřelil J.T. Miller.
Domácí se poprvé radovali po 74 vteřinách díky brance Brandona Suttera, který zakončil souhru s Michealem Ferlandem. Další branky přidali Tim Schaller, který využil chybné rozehrávky gólmana Sama Montembeaulta za brankou, a Jake Virtanen. Ten se prosadil z dorážky po nahození Bo Horvata a Montembeaulta vystřídal Sergei Bobrovsky.
"Myslím, že jsme nebyli připraveni hrát. Od začátku nás přehráli velkým rozdílem a je těžké dohánět ztrátu 0:3 od úvodu zápasu," prohlásil trenér Floridy Joel Quenneville.
Za 111 sekund sice snížil Brian Boyle, ale vzápětí odpověděl povedenou střelou Miller, pro něhož to byl 100. gól v NHL. V čase 19:06 po Ferlandově přihrávce upravil na 5:1 Josh Leivo. Bobrovsky inkasoval ze šesti střel dvakrát, a přestože nenesl na gólech vinu, od druhé části se vrátil do branky Montembeault.

Pět gólů Canucks v první třetině

Florida korigovala stav ve 33. minutě v přesilové hry díky bombě Mikea Hoffmana, ale 29 sekund před koncem druhého dějství vrátil domácím čtyřbrankový náskok tečí Edlerovy střely Miller. V závěrečné části ještě zužitkoval Petterssonovu přihrávku zpoza branky Brock Boeser.
Canucks vyhráli třetí z posledních čtyř duelů a poprvé od začátku prosince 2011 vstřelili ve třech duelech v řadě pět a více branek. "Proměňování šanci je klíčové k tomu, aby se vyhrávaly zápasy. Všechny lajny jsou v současné době na stejné vlně. Snažíme se z toho všichni těžit, pracovat jako tým a přináší to výsledky," uvedl Miller.