NSH COL 11.7 recap Sissons

Bez českého zápisu do statistik proběhla středeční noc v NHL. Z úspěchu se radoval Washington, který doma díky trefě T.J. Oshieho přetlačil Pittsburgh. Hattrickem se pak blýskl útočník Colton Sissons, jenž dovedl Nashville k triumfu na ledě Colorada. O sérii čtyř výher v řadě přišlo Calgary, jež se muselo sklonit na ledě Anaheimu.

Oshieho pomsta
Výhodu domácího prostředí zužitkovali hráči Washingtonu, kteří v bitvě dvou těžkých vah Východní konference přetlačili Pittsburgh 2:1.
O výhře Capitals rozhodl útočník T.J. Oshie, jenž v čase 58:46 zužitkoval přihrávku Johna Carlsona a dokončil obrat ve skóre. Na ledě v tu chvíli přitom vůbec nemusel být.
V úvodu třetího dějství totiž inkasoval tvrdý hit od protihráče Evgeniho Malkina, za který ruský útočník vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Oshie se musel v kabině podrobit testům na otřes mozku, do duelu se ale stihl vrátit. A také rozhodnout.
"Obličej mě bolí, ale převládají skvělé pocity," prohlásil T.J. Oshie po vítězství. "Musím poděkovat doktorům, kteří mě vyšetřili velice rychle a já se tak mohl vrátit do hry."
Lepší vstup do zápasu při tom měli hosté, v čase 12:16 využil početní výhodu Sidney Crosby a poslal svůj tým do vedení. To ovšem bylo ze strany Penguins vše.

Oshieho vítězný gól v závěru zápasu

Ve druhé třetině vyrovnal stav Alex Ovechkin, který se rovněž prosadil v přesilové hře. Pro ruského kanonýra to byla již 235. trefa v početní výhodě, v historickém pořadí se tak posunul na osmou příčku před Marcela Dionna.
V závěrečném dějství pak Capitals obrat dokonali a připravili tak svému velkému rivalovi už pátou prohru v řadě. Pittsburgh proto figuruje až na devátém místě průběžné tabulky.
"Odehráli jsme dobrý zápas, nejsme ale odměněni výsledkem," povzdechl si hostující trenér Mike Sullivan. "To se někdy stává, na tomto výkonu ale můžeme do dalších zápasů rozhodně stavět. Přesně to jsem řekl i hráčům."
Sissons rozebral Avalanche
Pozici nejlepšího týmu celé ligy potvrdil Nashville, který vyhrál na ledě Colorada přesvědčivě 4:1 a zaznamenal už čtvrtý triumf za sebou.
Hrdinou duelu se stal útočník Colton Sissons, jenž do branky Avalanche nasázel hattrick. Pětadvacetiletý centr dvakrát udeřil v první třetině, tři vteřiny před koncem druhého dějství pak připojil třetí branku.
Pro Sissonse se jedná o suverénně nejpovedenější duel kariéry. Jeho úkolem je povětšinou strážit nejlepší útočníky soupeře, tentokrát však převzal ofenzivní taktovku. Během jediného zápasu nastřílel třetinu všech gólů, které stihl vstřelit za celou minulou sezonu.
Alespoň čestný úspěch domácích obstaral Matt Calvert, který v čase 27:08 využil přesilovou hru. Jinak byl ale hostující gólman Pekka Rinne neprůstřelný. Dohromady si připsal 24 úspěšných zákroků.

Sissonsův druhý hattrick kariéry

Konečnou podobu výsledku stanovil ranou do prázdné branky Ryan Hartman. Jeho spoluhráč ze třetí formace Nick Bonino duel zakončil se třemi asistencemi na kontě.
Anaheim zvedl hlavu
Nebyl v roli favorita, přesto duel zvládl. Anaheim před zraky svých fanoušků udolal rozjeté Calgary 3:2 a posunul se na desáté místo tabulky Západní konference.
Flames šli do utkání v Honda Center se čtyřmi výhrami v zádech, pátou ale nepřidali. Prakticky celý duel totiž byli pozadu a museli dohánět manko.

Silfverberg vypálil a procedil puk za Smithova záda

Ducks těžili z vydařeného vstupu do zápasu. V čase 8:37 udeřil Jakob Silfverberg, o tři minuty později se prosadil i Adam Henrique.
Hosté ovšem dokázali srovnat krok. Postarali se o to Matthew Tkachuk, který využil přesilovou hru, a Mark Jankowski, jenž naopak zaúřadoval ve vlastním oslabení. Na jeho branku ale během 27 vteřin zareagoval domácí kapitán Ryan Getzlaf a rozhodl o výhře Ducks.