Sharks zdolali Blues, jsou krok od postupu

Naprosto stejným výsledkem jako zápas číslo 4 skončilo i páté utkání finálové série Západní konference mezi St. Louis Blues a San Jose Sharks. I v tomto případě se z triumfu 6:3 radovali hosté, tentokrát celek z Kalifornie.

San Jose se tak urvalo do trháku, v sérii má navrch 3:2 na zápasy a už v příštím duelu na domácím ledě si může zajistit historicky první postup do finále Stanley Cupu.

"Neustále si ale musíme připomínat, že tam ještě nejsme," upozorňuje trenér San Jose Peter DeBoer. "Proti nám stojí soupeř, který se rozhodně nevzdá. Jsme v dobré pozici, ale ještě nás čeká tvrdá práce."

Pondělní zápas byl po dvě třetiny vzácně vyrovnaný, oba celky v nich vstřelili po třech gólech. Skóre otevřel už ve 4. minutě hostující obránce Marc-Edouard Vlasic, za domácí pak otáčeli výsledek ještě v první třetině Jaden Schwartz a Troy Brouwer.

Ve druhé části nejprve zužitkoval přesilovou hru Joel Ward, poté se nějakou chvilku nehrálo. Duel totiž okořenila rvačka mezi českými krajany Dmitrijem Jaškinem a Romanem Polákem, za kterou oba inkasovali pětiminutové tresty.

Ve 32. minutě šli Blues opět do vedení, když se v početní výhodě prosadil Robby Fabbri, ještě do druhé sirény však rovněž v přesilovce opět vyrovnal kapitán Sharks Joe Pavelski.

Závěrečná třetina už patřila jednoznačně hostů. Ti se prosadili hned třikrát a zajistili si vítězný náskok. Už po šestnácti vteřinách hry se podruhé v utkání trefil Joe Pavelski, dva zásahy do prázdné branky pak přidali v samotném závěru Chris Tierney a Joel Ward.

"Doma nehrajeme tak důrazně jako na hřištích soupeřů," prohodil kapitán St. Louis David Backes. "Musíme hrát jednoduše, být tvrdí a pro soupeře nepříjemní. Tak jako se nám to dařilo v pátém utkání."

V dresu St. Louis odehrál mladý český útočník Dmitrij Jaškin téměř osm minut, během kterých jednou vystřelil na branku a připsal si i tři hity.

Ofenzivní opora Sharks Tomáš Hertl odehrál patnáct minut, zaznamenal jednu asistenci, tři hity a jednu zblokovanou střelu soupeře.

Obránce Roman Polák dostal důvěru na jedenáct minut, duel zakončil s bilancí sedmi trestných minut a záporného bodu v hodnocení účasti na ledě.

Šestý duel série je na programu v noci ze středy na čtvrtek, výhodu domácího prostředí budou mít San Jose Sharks.