Karlssonův gól zařídil Sharks vedení v sérii 2:1

Výhodu domácího prostředí mají znovu na své straně. Hokejisté San Jose zvládli dramatický třetí duel finálové série Západní konference, na ledě St. Louis uspěli 5:4 po prodloužení a vedou 2:1 na zápasy.
Hvězdou utkání se stal obránce Erik Karlsson, jenž zazářil dvěma góly včetně toho vítězného v šesté minutě prodloužení. Třemi body za dvě trefy a nahrávku se blýskl veterán Joe Thornton.

St. Louis Blues - San Jose Sharks 4:5 po prodl. (Stav série: 1:2)
Přestřelka vyšla nakonec lépe pro Sharks, kteří přitom byli 61 sekund od porážky. Nakonec ale předvedli parádní obrat a k postupu do finále mají zase o krok blíž.
"Jsem nadšený, že jsme to zvládli," radoval se Karlsson. "Z rozhodujícího gólu mám samozřejmě radost, hlavní pro mě ale je, že jsem pomohl týmu."
Sharks vstoupili do utkání mnohem lépe, první třetina byla plně v jejich režii. Skóre duelu otevřel v čase 13:37 právě Karlsson, jenž se prosadil střelou zápěstím z pravého kruhu.
O tři minuty později kalifornský celek své vedení zdvojnásobil. Thornton se dostal k dorážce střely Marca-Edouarda Vlasice a z bezprostřední blízkosti překonal gólmana Jordana Binningtona.

Karlsson druhým gólem v utkání zařídil výhru Sharks

"První třetina z naší strany nebyla dobrá. Sice jsme pak skóre otočili, ale do jisté míry určila ráz celého utkání. Musíme se oklepat a do dalšího duelu vstoupit úplně jinak," nabádal útočník St. Louis David Perron.
Blues působili hodně zaskočeným dojmem, do zápasu se dostali až ve druhém dějství. V čase 21:18 nádherně zakombinovali Ivan Barbashev s Alexem Steenem, druhý jmenovaný pak přesnou ranou snížil manko. Ale jen na 18 sekund. Odpověď hostů totiž byla blesková.
Postaral se o ní Thornton, jenž se nejrychleji dostal k odraženému puku a využil určité nekoncentrovanosti v zadních řadách St. Louis.
Domácí rychlý úder nezlomil. Naopak. Do druhé sirény totiž dokázali skóre otočit. V čase 24:05 udeřil Vladimir Tarasenko, po něm se dvakrát trefil Perron. Jeho druhý zásah navíc přišel v přesilové hře, kterou Blues využili poprvé po dlouhých devíti duelech.
Ve třetí třetině domácí nejtěsnější náskok dlouho drželi, ale nakonec neudrželi. V čase 58:59 obstaral vyrovnání Logan Couture, pro kterého to byl už 14. zářez v letošním play off.
V prodloužení pak zařídil radost hostům Karlsson. Blues argumentovali, že krátce před gólem došlo k přihrávce rukou ze strany Tima Meiera, podle oficiálního vyjádření vedení ligy však tato situace nebyla přezkoumatelná. San Jose si tak vzalo výhodu domácího prostředí opět do svého vlastnictví.
"Vyrovnat se s porážkou v prodloužení není nikdy jednoduché," prohodil domácí trenér Craig Berube. "Ale musíme jít dál, čeká nás další domácí zápas a my víme, že ho musíme zvládnout."
[Kompletní pokrytí série San Jose se St. Louis]
V lepší psychické pohodě ale půjdou do duelu, který je na programu v noci na sobotu, rozhodně hokejisté San Jose. K postupu totiž mají blíž. I navzdory tomu, že opět vyšel bodově zcela naprázdno útočník Tomáš Hertl.
"Tahle výhra nám určitě pomůže. Nebylo to vůbec jednoduché, soupeř bojoval tvrdě, museli jsme do toho dát všechno. První třetina z naší strany byla skvělá," ocenil hrdina Karlsson.
Další zápas:Pátek 17. května (sobota 18. května 2:00 SELČ) v Enterprise Areně v St. Louis.