Sharks přehráli Rangers, Hertl se třemi asistencemi

Hráči San Jose Sharks porazili na domácím ledě New York Rangers 4:1 a zaznamenali už třetí vítězství z posledních čtyř duelů.

Jednou z hlavních hvězd kalifornského týmu byl útočník Tomáš Hertl, který si dohromady připsal tři asistence. Mladý křídelník tak má v této sezoně na kontě už 41 bodů.

"Jsme teď hodně sebevědomí," pochvaloval si útočník Joel Ward, autor dvou branek. "Jakmile máme hodně střel na branku, je to pro nás dobré znamení. Můžeme ze sebe mít dobrý pocit."

Sharks vyšla narámně zejména sekvence v závěrečné třetině, kdy v rozmezí necelých čtyř minut svému soupeři nasázeli tři góly. Nerozhodný stav 1:1 nejprve zlomil Joe Thornton, po něm se trefili i Joel Ward a Joe Pavelski.

"Z našeho pohledu to bylo hodně ošklivé utkání," nekličkoval obránce Rangers Marc Staal. "Musíme být lepší. Sice jsme byli aktivní, dělali jsme ale špatná rozhodnutí."

V závěrečné části už měli hosté mininum času na zvrat a utrpěli čtvrtou porážku z posledních pěti duelů. Rangers přesto zůstávají na třetí pozici v tabulce Východní konference, Sharks jsou na Západě šestí.