OTT 3-27

Ke konci základní části jsou ve formě, třikrát v řadě vyhráli. Ale ani mocný finiš je nedostane do play off.

Ottawa Senators porazili Buffalo Sabres vysoko 6:2 a z posledních devíti utkání mají šest výher. Kdyby podobnou úspěšnost vykazovali i během sezony, mohli se v tuto dobu ještě rvát o místenku v bojích o Stanley Cup.

Ovšem aktuální ztráta (15 bodů) znamená, že posedmé v řadě se ve vyřazovací části neukážou. Ale i tak mohou rozhodnout, kdo s kým nakonec bude hrát.

Také Sabres hrozí, že budou mít za chvíli po sezoně. Jejich ztráta není taková (8 bodů), ale i tak je to velká propast. Kdyby v domácí prostředí proti Ottawě uspěli, mohli mít ještě naději.

Zápas se jim ale nepovedl.

"Jsme frustrovaní," uvedl trenér Don Granato. "Jsme zklamaní. Měli jsme šance, které bychom měli proměňovat. Je to rutina. Ale my jsme při nich neuspěli."

Batherson bekhendovým blafákem upravil na 3:0 pro Senators

Sabres prohráli čtyři ze šesti utkání a místo toho, aby v závěru sezony se ještě pokusili o zázrak, uvízli v problémech.

Doplatili především na mizernou první třetinu, kdy pětkrát inkasovali a bylo jasné, že jejich šance na bodový zisk jsou už jenom teoretické. "Mám dojem, že jsme byli připravení do toho šlápnout," reagoval trenér vítězů Jacques Martin. "Využili jsme šance a vybudovali jsme si hezké vedení."

Senators byli pouze jeden gól od toho, aby vyrovnali klubový rekord v počtu branek za třetinu V březnu 2000 jich dali šest - také v úvodní části. Naposledy takovou porci gólů v první třetině nasázeli v lednu 2004.

Čtyři trefy vměstnali hosté do 8:49 minut, což se v této sezoně ještě nikomu nepodařilo. Takhle rychle nikdo jiný čtyři branky nevstřelil.

Chychrun překonal Luukkonena z levého kruhu a zvýšil na 4:0 pro Senators

"Ve třetí části jsme pokračovali v tom, co jsme předvedli v té první. Měli jsme oporu v brance. A myslím si, že jsme soupeře už potom k ničemu nepustili," pokračoval zkušený kouč Martin.

Finský gólman Ukko-Pekka Luukkonen inkasoval čtyři góly z devíti střel a pakoval se na střídačku. Nahradil ho Devon Levi, jenž si potom připsal 31 zákroků.

Joonas Korpisalo, brankář vítězných Senators, pochytal 34 střel. Útočník Shane Pinto přispěl gólem a třemi asistencemi.

"Jestli chcete vyhrávat, potřebujete vyrovnanost. A to jsme teď předvedli," uvedl centr první formace Senators. "A potřebujeme to hned v dalším utkání. Aby všichni opět byli nachystaní." Ottawu čeká hned druhý den zápas proti Chicago Blackhawks.

A i když Senators už musejí počítat s tím, že o play off přijdou, právě oni nakonec mohou výrazně zamíchat kartami v tom, kdo se předvede v prvním kole. A proti komu bude hrát.

Protože v posledních osmi zápasech v sezoně se Ottawa utká právě se soupeři z Východní konference (2x s Florida Panthers, New Jersey Devils, Washington Capitals, Tampa Bay Lightning, Montreal Canadiens, New York Rangers a Boston Bruins).

Takže právě tyto zápasy do velké míry ovlivní podobu úvodního kola Stanley Cupu.

Sabres stejně jako Senators budou s největší pravděpodobností dění sledovat pouze z povzdálí. "Mám dojem, že jsme chtěli hrát hodně individuálně," uvedl obránce Connor Clifton, který litoval, že mužstvo vůbec nepomohlo gólmanovi Luukkonenovi.

"Nechali jsme ho v tom vykoupat. Přitom předtím nás ve spoustě zápasů držel, ale my jsme hráli bezstarostně. Dali jsme jim spoustu šancí," zlobil se Clifton, jenž proti Senators skóroval.

Gól zaznamenal i v minulém utkání proti Calgary Flames. Takže polovinu svojí dosavadní gólové porce (4 branky) pobral v posledních dvou utkáních.

"Byl jsem pěkně šokovaný. Hráli jsme s týmem, který známe, už jsme s ním předtím hráli třikrát. Ale oni na nás naskočili, a my jsme neměli žádnou odpověď," kroutil hlavou Clifton.

"Vůbec jsme ho (Luukkonena) nepodrželi. Hodně nám pomáhá, a teď tohle. To není dobré z naší strany," zlobil se i hvězdný obránce Rasmus Dahlin.

Útočník JJ Peterka se střelecky znovu prosadil, takže v posledních třech utkáních má čtyři góly. Ale bídné výsledky týmu přehluší i jeho úspěšnou osobní šňůru.