lc041817_169

San Jose Sharks - Edmonton Oilers 7:0 (stav série 2:2)
Hokejisté San Jose Sharks jsou zpátky. A při návratu o sobě nechali hodně slyšet.

Zatímco v předchozích dvou utkáních 1. kola play off nedali dohromady ani gól, ve čtvrtém duelu série s jich nastříleli hned sedm. Edmonton Oilers zdemolovali 7:0 a vyrovnali celkový stav na 2:2.
Po dvou gólech se na kanonádě podíleli jak Joe Pavelski, tak Logan Couture. Tomáš Hertl si připsal jednu asistenci a brankář Martin Jones chytil všech 23 střel soupeře.
Sharks vyrovnali klubový rekord v počtu vstřelených branek v jednom zápase a stanovili jeden nový díky čtyřem využitým přesilovkám.
Do pohody se dostali už po 15 sekundách hry, kdy se trefil Pavelski. Po Coutureovi zvyšoval Patrick Marleau, ve druhé části se prosadili Marcus Sorensen a znovu Couture, jenž vyhnal z branky Cama Talbota. Hrdina předchozích dvou duelů dostal pět branek z 24 střel, tentokrát ho ve 33. minutě vystřídal Laurent Brossoit.
Ani on však příval útoků domácích nezastavil, ještě ve druhé třetině ho překonal Pavelski a ve třetí upravil na konečný výsledek David Schlemko.
Hrdina zápasu: Joe Pavelski (SJS)
Kapitán zabral v pravý čas. Dal hned v 15. sekundě první gól, potom přidal další a navrch ještě asistenci, čtyřikrát vystřelil na branku. Po dvou bezgólových duelech tak ukázal spoluhráčům, že to jde.
Češi v akci:
Tomáš Hertl (SJS): 0+1, 0 v plus/minus, 2 hity, 2 trestné minuty, 77 procent na buly, čas 18:12
Další zápas série: čtvrtek 22:30 (pátek 4:30 SELČ)