San Jose přehrálo St. Louis, v sérii má navrch

Dva skvělé individuální výkony na obou koncích ledové plochy stály za skutečností, že hráči San Jose Sharks zvítězili ve třetím utkání finálové série Západní konference nad St. Louis Blues 3:0 a ujali se vedení 2:1 na zápasy.

Hlavní postavou Sharks byl znovu gólman Martin Jones. Šestadvacetiletý brankář pochytal všech 22 střeleckých pokusů soupeře a zapsal druhé čisté konto v řadě za sebou. Celkem má v kariéře v play off už tři, čímž na čele historického klubového žebříčku dorovnal Evgeniho Nabokova.

Na druhém konci hřiště pak řádil český útočník Tomáš Hertl. Někdejší hráč Slavie vstřelil dva góly a byl hlavním ofenzivním tahounem celku z Kalifornie.

Lepší vstup do utkání při tom prožili hosté. St. Louis začalo velice aktivně, soupeře dobře napadalo a tlačilo se i do zakončení. Kýženou branku ovšem nevstřelilo a Sharks se postupně z tlaku vymanili.

"Myslím si, že jsme měli opravdu skvělý začátek," souhlasil trenér hostů Ken Hitchcock. "Jakmile jsme ale dostali první gól, snažili jsme se všechno vsadit na útok. Nevyšlo to."

O první branku zápasu se postaral Tomáš Hertl, který v 16. minutě převzal přihrávku od kapitána Joe Pavelskiho a zamířil naprosto přesně.

Krátce po polovině utkání mohli domácí fanoušci slavit znovu, San Jose totiž přidalo druhý gól. Blues lacino ztratili kotouč ve středním pásmu, Logan Couture nabil Joonasi Donskoiovi, který střelou zápěstím překonal brankáře Briana Elliotta.

Definitivní podobu výsledku dal ve 47. minutě znovu Hertl, který svým pátým gólem v letošním play off podtrhl triumf Sharks a jejich vedení 2:1 na zápasy.

"Během zápasu jsme udělali spoustu dobrých věcí," prohlásil útočník hostů Jaden Schwartz. "Jen jsme bohužel nebyli dostatečně konzistentní."

V dresu domácích odehrál útočník Tomáš Hertl téměř osmnáct minut, během kterých vstřelil dvě branky a připojil čtyři hity a jednu zblokovanou střelu soupeře.

Obránce Roman Polák strávil za San Jose na ledě šestnáct minut a dohromady rozdal šest hitů.

Za hosty naskočil mladý útočník Dmitrj Jaškin, během necelých jedenácti minut na ledě stihl jednu střelu na branku.

Čtvrtý duel série je na programu v noci ze soboty na neděli, výhodu domácího prostředí bude mít znovu San Jose.