Couture hattrickem dovedl San Jose k vítězství

Hráči San Jose pro sebe znovu získali výhodu domácího ledu, když ve třetím utkání série 2. kola play off Západní konference vyhráli v Coloradu 4:2 a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Hvězdou duelu se stal hostující útočník Logan Couture, jenž zatížil konto soupeře třemi brankami a oslavil svůj první hattrick v play off v kariéře.

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 2:4 (stav série 1:2)
Sharks do zápasu vstoupili výtečně, první třetina byla plně v jejich režii. V čase 15:24 se po přihrávce Gustava Nyquista poprvé v duelu prosadil Couture, o necelé čtyři minuty později přidal střelou o břevno druhou branku Timo Meier.
"Vrátili jsme se k naší rychlé hře, dařilo se nám dobře přecházet střední pásmo. Navázali jsme na to, co jsme předváděli v závěru série s Vegas," pochvaloval si Couture.

Coutureho první hattrick v play off

To Avalanche se první částí protrápili. Vůbec se nedostali do tempa a na branku gólmana Martina Jonese vyslali pouze sedm střeleckých pokusů. "Nedokázali jsme se vůbec udržet na puku. Navíc jsme dělali špatná rozhodnutí, čímž jsme se sami dostávali do problémů," nebyl spokojený hlavní kouč denverského klubu Jared Bednar.
Od druhé třetiny se obraz hry přece jen trochu změnil. Colorado přidalo a dokázalo snížit. Postaral se o to Nathan MacKinnon, který v čase 35:51 naskočil do hry ze střídačky, převzal přihrávku a střelou z kruhů propálil Philippa Grubauera.
Vstřelený gól domácí nakopl, hlavně ve třetí třetině si vypracovali velký tlak a celou řadu šancí. Vyrovnání se dočkali v čase 51:45, když počtvrté v play off udeřil Matt Nieto.
Radost v Pepsi Center ale trvala pouze 65 sekund. Domácí kapitán Gabriel Landeskog v obranném pásmu přišel o puk, Couture si nabruslil do výhodné střelecké pozice a zamířil přesně do levého horního rohu domácí branky.
Avalanche mohli opět srovnat účty, přesilovou hru v závěru základní hrací doby ale nevyužili, na druhé straně naopak úspěch San Jose svým třetím zásahem, tentokrát do prázdné branky, pečetil Couture.
"Chci dávat góly a tím pomáhat týmu. Tentokrát se to povedlo," radoval se hrdina zápasu. "Pokud budeme dál takhle napadat a nedopřejeme soupeři prostor, máme velkou šanci uspět."
[Kompletní pokrytí série San Jose s Coloradem]
V dresu kalifornského mužstva tentokrát vyšel bodově naprázdno Tomáš Hertl. Český reprezentant na ledě strávil téměř 22 minut, připsal si dvě střely na branku a jeden plusový bod v hodnocení účasti na ledě. Lukáš Radil stihl odehrát skoro deset minut a jednou vystřelil na Martina Jonese. Ten si celkem připsal 25 úspěšných zákroků.
Další zápas:Čtvrtek 2. května (pátek 3. května 4.00 SELČ) v Pepsi Center v Denveru.