Rittich

Brankář David Rittich zazářil v sobotním programu NHL a pomohl 34 úspěšnými zákroky k vítězství Calgary na ledě Minnesoty 2:1. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou utkání. Brankou se podílel na vítězství Washingtonu nad Buffalem 4:3 po nájezdech útočník Jakub Vrána.

Rittich zářil
Další spolehlivý výkon předvedl v dresu Calgary Rittich, který si při svém čtrnáctém startu od začátku v sezoně připsal desátou výhru. V minulém ročníku, prvním celém v NHL, dostal šanci od úvodu v 16 duelech a dosáhl na osm vítězství.
V Xcel Energy Center v St. Paul odchovance Jihlavy překonal jen ve 33. minutě Jordan Greenway, který vyrovnal na 1:1. Odpověděl na trefu Flames z úvodní části. O tu se postarala obránce Mark Giordano, který skóroval v druhém utkání za sebou v oslabení.
V čase 48:45 rozhodl o sedmém vítězství Calgary z posledních osmi duelů Matthew Tkachuk. V závěru udržel Rittich výhru, když při hře Wild v šesti proti čtyřem vychytal Ryana Sutera a Erica Staala.
"Je to důležité vítězství. Je to těžký soupeř, hlavně doma. Hráli jsme s nimi v sezoně dvakrát a bylo to 2:1 a 2:0. Museli jsme bojovat o každou šanci. Byli jsme ve třetí třetině trochu lepší než oni, ale jinak to byl vyrovnaný zápas," uvedl Tkachuk.

Rittichův skvělý zákrok proti Coyleovi

Vránův gólový příspěvek
Desáté trefy v sezoně se dočkal Vrána, který v polovině úvodní třetiny otočil stav na 2:1 pro Washington. Mezi kruhy mu nabil Evgeny Kuznetsov a dvaadvacetiletý forvard nekompromisní ranou nedal šanci Carteru Huttonovi.
Mezi nejlepšími českými střelci v této sezoně se osamostatnil na druhém místě před Tomášem Hertlem ze San Jose Shakrs a je jen za suverénním Davidem Pastrňákem z Boston Bruins (21 gólů).
Vrána byl zvolen třetí hvězdou duelu a tou hlavní byl opět kapitán Capitals Alex Ovechkin. Nedosáhl sice na třetí hattrick za sebou, ale 29. brankou v sezoně nejlepší kanonýr soutěže ve 34. minutě vyrovnal na 3:3 a v nájezdech zápas rozhodl.
Ovechkin prodloužil svou bodovou sérii na 14 zápasů, což je jeho nové maximum v kariéře. V posledních šesti zápasech nastřílel 10 gólů a pokoušel se stát prvním hráčem v historii, který by dosáhl na hattrick ve třech utkáních za sebou.
"Měl jsem dnes docela dobré šance. Bylo by hezké dát další hattrick, ale nedá se nic dělat," prohlásil lídr obhájce Stanley Cupu, který vyhrál 12 z uplynulých 14 utkání.

Vránova branka po přihrávce Kuznetsova

Julienova jubilejní výhra
Montreal sice prohrával po dvou třetinách doma s Ottawou 1:2, ale díky trefám Jesperiho Kotkaniemiho, Shey Webera, Paula Byrona a Jonathana Drouina nakonec slavil po výsledku 5:2. Kouč Claude Julien tak dosáhl jako 18. kouč v historii na hranici 600 vítězství v NHL.
Canadiens vyhráli pátý z uplynulých šesti duelů a potřetí za posledních 12 dnů pokořili Senators. Ti naopak prohráli pětkrát z minulých sedmi utkání.
Julien stihl 600 výher ve 1137 zápasech a rychleji to dokázali jen čtyři trenéři - Scotty Bowman (1002), Alain Vigneault (1105), Joel Quenneville (1114) a Mike Babcock (1119).
"Už jsem o tom mluvit a budu to říkat znovu. Až budu sedět v houpacím křesle, možná se ohlížet za těmito věcmi. Nejsou pro mě ta čísla teď vůbec důležitá," uvedl Julien.

Byron navýšil vedení proti Ottawě

Barkov vystřílel Panthers výhru
Sérii čtyř porážek se podařilo ukončit Floridě, která díky Aleksanderovi Barkovovi zdolala na vlastním ledě Toronto 4:3 po prodloužení. Třiadvacetiletý finský centr v čase 63:24 zápas rozhodl a dovršil svůj premiérový hattrick ve 362 zápase v NHL.
Barkov nejdříve čtyři sekundy před koncem úvodního dějství v přesilové hře otevřel skóre. V 57. minutě získal Floridě náskok 3:2, ale 100 sekund před koncem svou druhou trefu v utkání vynutil nastavení Mitchell Marner. Na Barkovovu třetí trefu v utkání už Maple Leafs neměli šanci odpovědět.

Avalanche opět táhla elitní formace
Vítězství Colorada nad Dallasem 6:4 opět zařídilo elitní útočné trio Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog. MacKinnon si připsal gól a tři asistence, Rantanen zaznamenal dvě branky a přihrávku a Landeskog skóroval rovněž dvakrát.
Dvaadvacetiletý Rantanen si polepšil v čele produktivity na 56 bodů (15+41). Je to nejvíce od křídelního útočníka za prvních 33 utkání od sezony 1005-96, kdy jich Jaromír Jágr v dresu Pittsburghu nasbíral 68. Český fenomén tehdy stanovil rekord pro křídla v NHL s 87 asistencemi i se 149 body.

Rantanenův gól v přesilovce

Ostatní zápasy: Barzal řídil výhru Islanders, Sprong rozhodl o vítězství Anaheimu
Vítězství Islanders nad Detroitem 4:3 po nájezdech zařídil Mathew Barzal, který jako jediný proměnil svůj pokus v rozstřelu a v utkání si připsal také gól a asistenci.
Pittsburgh zdolal Los Angeles 4:3 po prodloužení díky trefě Phila Kessela v čase 63:59. Gólman Matt Murray po zranění nastoupil poprvé od 17. listopadu a k výhře přispěl 38 úspěšnými zákroky.
Osmé vítězství v posledních devíti zápasů oslavil Anaheim, který díky dvěma gólům Daniela Spronga vyhrál v Columbusu 2:1 po prodloužení. Po dvou tříbodových duelech v řadě vyšel v dresu vítězů naprázdno útočník Ondřej Kaše.
Nashville se díky výhře nad New Jersey 2:1 po nájezdech vrátil do čela Západní konference před Winnipeg Jets. V šesté sérii rozuzlil utkání Ryan Johansen a 33 zásahy se na třetím vítězství Predators v řadě podílel brankář Juuse Saros.
Philadelphia prohrála ve Vancouveru 1:5 a připsala si čtvrtou porážku v řadě. Pod čtvrté vítězství Canucks z posledních pěti utkání se podepsal gólem a asistencí Brock Boeser.