Radko Gudas PHI

Radko Gudas dostal od Oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL stopku na dva zápasy. Disciplinární komise potrestala českého beka Philadelphia Flyers za vysokou hůl na útočníka Nikitu Kucherova v úterním duelu číslo 918 s Tampa Bay Lightning.

Incident se stal v čase 15:53 třetí třetiny zápasu, který Tampa ve Wells Fargo Center vyhrála 5:2. Gudas za něj dostal od rozhodčího dvouminutový trest. Kucherov, který je jeho bývalým spoluhráčem z Lightning, vyvázl bez zranění.
Gudasovi ovšem přitížilo, že v minulosti dostal už několik disciplinárních trestů. Podle kolektivní smlouvy poputuje jeho plat během trestu, který za tu dobu činí 81.707 dolarů a 32 centů, na Asistenční fond pro ohrožené hráče.
Osmadvacetiletý zadák odehrál v této sezoně 58 zápasů, v nichž dal dva góly a připsal si 13 bodů. S +12 body je nejlepším v týmu Flyers v plus/minus hodnocení, se 49 trestnými minutami je druhým nejtrestanějším hráčem mužstva za útočníkem Waynem Simmondsem (88).