Koivu Parise Suter

Centr Eric Staal vstřelil vítězný gól klubu Minnesota Wild proti celku Carolina Hurricanes. Nedělní přípravné utkání, které v hale Xcel Energy Center skončilo 3:1, bylo Staalovým prvním soubojem proti svému bývalému mužstvu.
Wild se v 50. minutě dostali díky Staalovi do vedení 2:1. Mimo to si připsal i asistenci na gól Charlieho Coylea, který padnul v 50. vteřině druhé třetiny. Staal strávil na ledě 14:05 minuty, v hodnocení plus minus končil s bilancí +2.

O zbylý minnesotský gól se postaral útočník Jason Zucker, asistence si do statistik připsali Zach Parise s Mikkem Koivu. Za Minnesotu otevíral skóre Derek Ryan, kterému nahrával obránce Jaccob Slavin.
Minnesota svého soupeře přestřílela poměrem 38:17.
Staal, který v Minnesotě 1. července podepsal smlouvu na tři roky, odehrál většinu z uplynulých třinácti sezon své kariéry za Hurricanes. Až 28. února byl vyměněn do New York Rangers. S Carolinou roku 2006 vyhrál Stanley Cup, od roku 2010 byl jejím kapitánem.

Hunwickův gól v prodloužení setnul Montreal
Zápas mezi kluby Toronto Maple Leafs a Montreal Canadiens v hale Air Canada Centre rozhodla trefa domácího obránce Matta Hunwicka z 65. minuty.
Toronto bylo blízko k výhře už v základní hrací době, její vedení 2:1 však 18 vteřin před koncem třetí třetiny vymazal montrealský Daniel Carr. Skóre utkání načal ve 14. minutě centr Daniel Audette, pomohla mu k tomu už čtvrtá asistence beka Nathana Beaulieua v přípravných duelech.
Za Maple Leafs se trefili obránci Nikita Zaitsev a Morgan Rielly. První z nich vyrovnával na 1:1 ve 30. minutě, druhý své mužstvo o osmnáct minut později přivedl do vedení.
Zápas v brance Toronta začal Jhonas Enroth, zastavil sedm z osmi střel. Uprostřed druhé třetiny ho vystřídal Garrett Sparks, který si připsal 17 zásahů.
Brankář Canadiens Mike Condon jich měl osmadvacet.
Penguins nedali šanci Columbusu
V zápase mezi Pittsburgh Penguins a Columbus Blue Jackets rozhodly o vítězství posledního šampiona Stanley Cupu góly Cartera Rowneyho a Toma Kuhnhackla. Brankář Pittsburghu Tristan Jarry končil duel s 24 zásahy.
Rowney vstřelil první branku utkání ve 14. minutě. Kuhnhackl se k němu přidal ve 25. minutě po přihrávce od Nicka Bonina.
Gólman Blue Jackets Sergei Bobrovski zastavil 21 z 23 střel. jeho tým nevyužil ani jednu ze šesti přesilovek.
Ebert přisoudil výhru Dallasu
Obránce Nick Ebert rozhodl v prodloužení o výhře svého týmu Dallas Stars nad soupeři z Florida Panthers. Utkání hrané v ontarijském Londonu skončilo 2:1.
První se přitom do vedení dostala Florida, ve 20. minutě se trefil Jonathan Huberdeau. Ve druhé třetině však vyrovnal Antoine Roussel, následně nastal Ebertův okamžik.

Ebert

Frk si proti Chicagu připsal 1+1
Český útočník Martin Frk zaznamenal proti mužstvu Chicago Blackhawks gól a asistenci. Jeho Detroit Red Wings díky tomu v hale Joe Louis Arena vyhráli 6:3.
Jako první skóroval v 59. vteřině domácí Luke Glendening. Už o 58 vteřin později vedení navýšil Frk, v 51. minutě pojistil detroitský trhák Danny DeKeyser.
Další branky za Red Wings přidali Dylan Larkin, Anthony Mantha a Andreas Athanasiou, brankář Petr Mrázek měl 11 zásahů.
Za Blackhawks byli úspěšní Alexandre Fortin, Dennis Rasmussen a Brandon Mashinter. Chicago nevyužilo ani jednu z pěti přesilovek. V jeho bráně začal Ivan Nalimov, zastavil 13 ze 16 střel. Poté ho v polovině zápasu vystřídal Lars Johansson, přidal dalších 13 zásahů.
Andreoff s Quickem zaskočili Ducks
Andy Andreoff rozhodl trefou ze 29. minuty o vítězství Los Angeles Kings nad týmem Anaheim Ducks 1:0. V zápase hraném v hale Honda Center si brankář Kings Jonathan Quick připsal 30 zásahů. Anaheimský Jonathan Bernier oproti tomu zastavil 25 z 26 soupeřových střel.
Nieto rozhodnul v prodloužení
Klíčovým mužem utkání Vancouver Canucks - San Jose Sharks byl útočník Matt Nieto, který dal dva góly. Jedním z nich byla i vítězná trefa, která padla 40 vteřin před koncem prodloužení. San Jose díky tomu vyhrálo 3:2.
Nieto vyrovnával na 1:1 v čase 10:25. Útočník Kevin Lablanc zaznamenal gól a asistenci, brankář Martin Jones si do statistik zanesl 26 zásahů.
Za Vancouver skórovali Tuomo Ruutu s Antonem Rodinem, brankáři Ryanu Millerovi spadly za záda tři z dvaceti pokusů soupeře.

20161002-nieto-van-16x9

Winnipeg zdolal Flames
Zásadní postavou týmu Winnipeg Jets byl v duelu proti Calgary Flames Scott Kosmachuk, který měl gól a dvě asistence. Brankář Ondřej Pavelec se blýsknul 31 zásahy, Winnipeg tak v hale Scotiabank Saddledome vyhrál 4:0.
Dalšími střelci Jets byli Ben Chiarot, Mark Stuart a Paul Postma.
V brance Flames začínal Chad Johnson, z šesti střel pustil tři. Jon Gillies si pak připsal 17 zásahů.
McDavid se prosadil proti Kings
V zápase proti Los Angeles Kings spasily Edmonton Oilers povedené rány Jesseho Puljujarviho, Connora McDavida a Jordana Eberleho. Edmonton vyhrál v zápase hraném ve Vernonu 3:2, v utkání se za Los Angeles prosadil ve 45. minutě střelou zápěstím i Paul LaDue.