Predators přehráli Sharks, zářil Weber

Hráči Nashville Predators slaví první triumf v sérii druhého kola play off Západní konference. Na svém ledě udolali San Jose Sharks 4:1 a v sérii snížili na 1:2 na zápasy.

Jednou z hlavních postav duelu byl gólman domácích Pekka Rinne, který celkem zlikvidoval 26 střel soupeře a za svá záda pustil pouze jediný kotouč.

"Pekka je v každém zápase naším nejlepším hráče," prohlásil na adresu svého parťáka obránce Anthony Bitetto. "Nevím, jak to dělá, ale pokaždé se mu povede skvělý výkon zopakovat."

Utkání při tom odstartovali mnohem lépe hosté. Ve 14. minutě se prosadil veterán Patrick Marleau a svým druhým gólem v letošním play off poslal Sharks do výhody. Víc toho ovšem hosté z Kalifornie nestihli. Další góly už stříleli jen domácí.

Napěchovaná domácí aréna se dočkala kýženého vyrovnání ve 26. minutě, kdy udeřil z přesilové hry kanonýr James Neal. O necelých deset minut později už domácí vedli, když napřáhl obránce Shea Weber a překonal gólmana Sharks Martina Jonese.

V závěrečné části dokázali Predators svůj náskok ještě navýšit. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Colin Wilson, definitivní podobu výsledku pak dal čtyři minuty před koncem základní hrací dVoby Filip Forsberg.

"Věděli jsme, že to nebude jednoduché," konstatoval trenér San Jose Peter DeBoer. "Je to druhé kolo play off a mě by vůbec nepřekvapilo, kdyby se série rozhodovala až v sedmém utkání."

V dresu San Jose nechyběl v sestavě český útočník Tomáš Hertl. Na ledě strávil 15 minut a připsal si jednu asistenci.

Čtvrtý duel série je na programu v noci ze čtvrtka na pátek znovu na ledě Predators.