Roli favorita splnil nejlepší tým základní části NHL Nashville Predators, který doma přetlačil Colorado Avalanche 5:2 a v sérii 1. kola play off Západní konference se ujal vedení 1:0 na utkání.

Nashville Predators - Colorado Avalanche 5:2 (stav série: 1:0)
Ačkoli tomu skóre nenapovídá, Predators se na první výhru pořádně nadřeli. Hned dvakrát v průběhu duelu prohrávali a o svém triumfu rozhodli až ofenzivní smrští v závěrečné části.
Colorado začalo hodně aktivně a už v čase 6:36 bylo odměněno. Mikko Rantanen přesně našel obránce Nikitu Zadorova, který propálil domácího brankáře Pekku Rinneho.
Další velká šance se hostům naskytla v závěru třetiny, dvacet vteřin dlouhou přesilovku pět na tři ale nevyužili.
"Do utkání jsme nevstoupili dobře, hráli jsme hodně pomalu a špatně kombinovali," konstatoval domácí trenér Peter Laviolette. "Postupně šel náš výkon nahoru, ale víme, že do dalších zápasů se musíme zlepšit."
Predators odpověděli až v úvodu druhé části, kdy se prosadil Austin Watson. Radost domácím ale vydržela jen necelé dvě minuty. S bleskovou reakcí totiž přispěchal veterán Blake Comeau a vrátil Avalanche náskok.
Od té doby už ovšem střílel góly pouze Nashville. Do druhé sirény vyrovnal Craig Smith, který využil přesilovou hru, ve třetí části pak domácí zahájili frontální útok.
Vedl ho především útočník Filip Forsberg, jenž v rozmezí šesti minut a dvou vteřin dvakrát udeřil. Nádherná byla především trefa na 4:2, kdy si před obráncem Samuelem Girardem prohodil puk mezi nohama a pohotově zakončil.
Forsberg se tak dostal v play off už na 28 bodů, čímž dorovnal klubová maxima Shea Webera a Davida Legwanda.
Definitivní pojistku výhry Nashvillu pak přidal v čase 58:03 Colton Sissons, jenž využil hru soupeře bez brankáře a pohodlně skóroval.
"Je to pro nás zklamání, ale tahle série může být ještě hodně dlouhá," uvedl hostující obránce Tyson Barrie. "Dnes jsme si ukázali, že s nimi můžeme sehrát vyrovnanou partii."
V dresu Predators připsali po dvou bodech za gól a asistenci Austin Watson a Colton Sissons, gólman Pekka Rinne předvedl 25 úspěšných zákroků.
Další zápas: Sobota 14. dubna 21:00 SELČ v Bridgestone Areně v Nashvillu.