Jeden z nejambicióznějších celků NHL vykazuje sestupnou tendenci. Přijdou v létě v Nashvillu změny?

Málokterá věc je totiž v současné NHL tak nepopulární jako sestupná tendence - a přesně tu vykazují hokejisté Nashville Predators.

Bishop a skvělá oslabení. Proto Dallas slaví

Nashville nevyužil v sérii přesilovku, Arvidsson neměl jediný bod. Stars postoupili i díky lepším výkonům hvězd

Napsal Martin Tomaides (iSport.cz) @NHLcz / NHL.com/cs

Letošní vyřazovací část je zatím pohřebištěm favoritů - a nejinak tomu bylo v sérii mezi Nashville Predators a Dallas Stars. Tým kolem kapitána Romana Josiho sice v základní části posbíral jen o sedm bodů více než jeho soupeř, přesto bylo jasné, kdo je hlavním adeptem na postup.

Nevyšlo to. Z pokračování sezony se po vítězství 2:1 v prodloužení a 4:2 na zápasy radují v Texasu. Stars se přitom něco podobného podařilo teprve potřetí za posledních dvanáct let.

Klingberg poslal Dallas do dalšího kola

Stars udolali v šestém utkání série Nashville Predators 2:1 v prodloužení a slaví postup, švédský bek rozhodl v čase 77:02

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: NSH 1, DAL 2 v prodl.

Klingberg v prodloužení trefil postup Dallasu

Dallas v prodloužení šestého utkání brankou obránce Johna Klingberga zlomil Nashville a oslavil postup do druhého kola play off

• 05:05 •

Západní konference zná dalšího účastníka druhého kola play off. Stal se jím Dallas, který v šestém utkání zdolal Nashville 2:1 v prodloužení a sérii ovládl 4:2 na utkání.

Benn ožil a Nashville má problém

Defenziva Nashvillu se akutně musí probrat, Bennova letka totiž začala řádit a Predators stojí nad propastí

V základní části hokejisté Dallas Stars nasbírali o sedm bodů méně než Nashville Predators. Kdyby texaský klub v play off nebyl, nikdo by se extrémně nedivil. Naopak jeho soupeř je pravidelným účastníkem bojů o Stanley Cup, v nichž se objevuje popáté v řadě a letos znovu patřil mezi jedny z favoritů.

Radulov s Bennem přiblížili Dallasu postup

Dallas vyhrál v Nashvillu a je jediný triumf od postupu, dvěma góly se blýskli útočníci Radulov s Dickinsonem

Souhrn: DAL 5, NSH 3

Stars po výhře 5:3 mají v sérii s Predators mečbol

Alexander Radulov a Jason Dickinson vstřelili dva góly a Stars po výhře 5:3 vedou v sérii nad Nashvillem 3:2 na zápasy

• 04:31 •

Obrovsky důležitý krok směrem k postupu do druhého kola play off udělali hráči Dallasu, kteří vyhráli na ledě Nashvillu 5:3 a v sérii se ujali vedení 3:2 na zápasy.

Colorado už není týmem jedné lajny

Avalanche přešli přes favorizované Flames proto, že místo souhry hvězd vsadili na týmové pojetí

Napsal Josef Cafourek @nhlcz / NHL.com/cs

Poslouchali jsme to pořád dokola: Colorado Avalanche, to je mančaft jedné mimořádné lajny. Po smetení Calgary Flames v 1. kole play off ale už nic takového v žádném případě neplatí. Tým spláchl favorita především proto, že těch zbraní měl víc. Podstatně víc.

Šikula Gaudreau selhal. I proto Calgary končí

Flames se zničehonic úplně rozpadla defenziva, zradila je i bídná forma hlavních hvězd

Nic nedokáže tak vystihnout zmar týmu Calgary Flames v letošním play off, jako příběh jeho hvězdy Johnnyho Gaudreaua v pátém duelu 1. kola. Právě 'Johnny Hockey' měl favorizovaný celek dotáhnout po skvělé základní části k vyhlíženému úspěchu. Právě on pak v sérii proti Colorado Avalanche nejviditelněji selhal.

Gaudreau končí letošní nadstavbovou část s chabou bilancí jediné asistence. Jeho parta se do velké míry i kvůli tomu loučí se sezonou už po pátečním domácím debaklu 1:5, který stanovil konečné skóre série na 1:4.

Flames mají po sezoně, dál jdou Avalanche

Calgary po úvodní výhře podlehlo počtvrté za sebou Coloradu, po porážce 1:5 už má dovolenou

Souhrn: COL 5, CGY 1

Colorado slaví postup do druhého kola play off

Avalanche vyhráli na ledě Flames 5:1, celou sérii opanovali 4:1 na zápasy a poprvé od roku 2008 postupují do druhého kola play off

• 04:28 •

Hokejistům Calgary Flames skončila sezona. Místo úspěšného tažení vyřazovacími bitvami za Stanley Cupem vyhořel vítěz Západní konference podobně jako král té Východní. Tampa Bay Lightning vypadli v 1. kole s Columbusem ve čtyřech utkáních, Calgary vyhrálo s Colorado Avalanche jasně to první, ale pak už žádné další.

'Faksor' X pro Dallas. Kouč chválí Faksův útok

Stars začali využívat přesilovky, zato střelec Arvidsson dál bez bodu. I díky Faksově lajně

Napsal Martin Tomaides @nhlcz / NHL.com/cs

Obrany a gólmani, to byly zatím základní stavební kameny každého zápasu série mezi Dallas Stars a Nashville Predators. Středeční bitva číslo 4, ve které ofenziva texaského týmu explodovala a domácí mezi čtvrtou a čtrnáctou minutou vstřelili čtyři branky, však tuhle premisu rozcupovala. Kouzlo esa v brance Predators Pekky Rinneho bylo rázem odčarováno a Stars slavili výhru 5:1.

Rantanen válí, prý připomíná Jágra

Finský mládenec rozhodnul o tom, že Coloradu stačí k postupu přes Calgary jediná další výhra

Osm zápasů před play off vynechal kvůli zranění v horní části těla. Jakmile začala ostrá řež proti Calgary Flames, byl v prvním duelu nevýrazný, kouči Jaredu Bednarovi přišel unavený. Bez jiskry. Po dalších třech utkáních je ale všechno jinak - právě finské šídlo Mikko Rantanen táhne Colorado Avalanche za postupem.