cbj1_311

Jeden blížící se rekordní záznam skončil neúspěchem, druhý je ovšem tady a brzy bude překonán.
Přestože gólman Sergei Bobrovsky dostal v duelu s Buffalo Sabres gól po dlouhých 182:50 minutách a nedosáhl na čtvrté čisté konto v řadě, i tak byl v kabině Columbus Blue Jackets důvod k oslavě.

Tým dosáhl vítězstvím 4:3 na 43. výhru sezony a vyrovnal tím historické maximum ze sezony 2013-14. Zároveň šlo o 25. úspěch v jednom ročníku na domácím ledě a to je pro změnu dorovnání nejvyššího dosavadního počtu ze sezony 2008-09.
Navíc je naprosto jisté, že ve zbývajících 16 zápasech budou oba rekordy překonány. Navíc se před Blue Jackets objevila možnost zaútočit na Presidents' Trophy. Po pátku ztráceli na vedoucí tým ligy Washington Capitals jen tři body.
Vítězství favorizovaného týmu, který se nachází v nečekaně úspěšném období, se ovšem nerodilo vůbec lehce. Buffalo totiž stále bojuje alespoň o teoretickou šanci zahrát si play off a potřebuje každý bod.

Blue Jackets se soupeřem proto v zápase tahali o každý gól. Ještě v 55. minutě to bylo po brance Rasmuse Ristolainena 3:3, než si vzal slovo Boone Jenner a utkání rozhodl.
"Je to hodně frustrující chvíle. Asi ještě více, než v minulých čtyřech pěti zápasech, které se také nepovedly," rozčiloval se obránce Sabres Josh Gorges, jenž se zapsal do listiny střelců poprvé od února 2016. "Přitom makáme tak tvrdě a v utkáních se nám řada věcí vážně povede."
Tentokrát jeho tým skolil soupeř, s nímž si letos neradno zahrávat. Dávno sice není na úplné špici ligy, ale pořád patří mezi nejlepší. Vždyť třeba páteční výhra s nádechem slavnosti byla třetí v řadě.
"Oni vůbec neztrácejí čas, rychle krouží kolem a to je hodně těžké rozbít," zhodnotil současnou hru týmu kouče Johna Tortorelly v přesilovce další bek Buffala Cody Franson.
Právě trenér Columbusu byl rád, že jeho mužstvu pomohly dvě branky v početní výhodě, což se za posledních 20 zápasů nestalo: "Byly to velké góly, protože při hře 5 na 5 nám to dneska úplně nešlapalo.
Jeden z nich dal Sam Gagner, který se trefil potřetí za poslední čtyři zápasy. Předtím ovšem 30 utkání střelecky mlčel.
"Vím, že stále můžu být platný a týmu přispět. Cítím se fakt dobře."

BlueJackets_Win

Velice platný je samozřejmě i Bobrovsky. Tomu v souboji s Buffalem chybělo jen necelých 17 minut k překonání klubového rekordu v neprůstřelnosti. Ten s časem 199:28 minuty drží už od roku 2008 Steve Mason.
Ruský gólman se ale určitě nezlobil. Vytáhl 29 zákroků a spolehlivým výkonem pomohl mužstvu vyhrát.
A s ním za zády budou Blue Jackets vítězit dál a posouvat sezonní maximum výše a výše. Třeba až k Presidents' Trophy.