Philadelphia přehrála Detroit, Mrázek neodolal

Hráči Philadelphia Flyers porazili v důležitém souboji o play off na vlastním ledě Detroit Red Wings 4:2. V brance hostů porážce nezabránil český gólman Petr Mrázek.

Domácí těžili z vynikajícího vstupu do utkání, už během první třetiny si po brankách Michaela Raffla a Wayna Simmondse vypracovali komfortní náskok dvou branek.

"Šli jsme do toho od začátku naplno," prohlásil po duelu Wayne Simmonds. "Po celou sezonu se nám první třetiny moc nedařili. Tentokrát jsme ale věděli, že pokud chceme vyhrát, musíme chytit začátek."

To se i potvrdilo, Detroit totiž od druhé třetiny přidal, začal se rovněž střelecky prosazovat a ze zápasu udělal velké drama. Prostřední část skončila nerozhodným skórem 2:2, v té třetí se pak museli domácí o výsledek strachovat.

V 57. minutě totiž snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Tatar, to ovšem bylo ze strany hostů všechno. Flyers díky výhře ztrácí v tabulce Východní konference na osmý Detroit už pouze jeden bod.