Hokejisté Philadelphia Flyers vyhráli v pátém utkání 1. kola Východní konference na ledě Pittsburgh Penguins 4:2 a místo vybírání dovolené mohou spřádat plány, jak doma sérii vyrovnat a vynutit si rozhodující sedmý duel. K výhře hostů pomohl asistencí Jakub Voráček, nahrávku si připsal i domácí forvard Dominik Simon.

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 2:4 (stav série: 3:2)
V hostující brance dostal přednost Michal Neuvirth, který dokončoval předchozí nepovedený zápas doma při výprasku 0:5. A vedl si výborně, při svém prvním startu v zahajovací sestavě od poloviny února stihl 30 zákroků.
"Miluju chytání v play off a možnost čelit tomu tlaku," prohlásil Neuvirth. "Ale je to jen jeden zápas, který jsme sem přijeli vyhrát. Povedlo se nám to, ale musíme teď vyhrát i ten další."
Na první gól se čekalo až do 18. minuty, kdy otevřel skóre Claude Giroux po asistencích Voráčka a Valtteriho Filppuly.
Šampionům z posledních dvou ročníků, kteří se podruhé za sebou museli obejít bez zraněného Patrica Hornqvista, se ve druhém dějství podařilo vývoj otočit, když nejprve přesně po 32 odehraných minutách vyrovnal Bryan Rust a v čase 36:45 se podruhé v letošním play off trefil Jake Guentzel.
Na gól mu nahrávali Sidney Crosby a Simon, jenž zaznamenal druhý bod v bitvách o Stanley Cup. Pro Crosbyho byl naopak již desátý (5+5) a zaznamenal tak třetí sérii kariéry, v níž dosáhl na dvouciferné body.
Jenže Flyers končit sezonu nechtěli a přispěchali už po minutě a půl s velmi důležitou odpovědí, když ve vlastním oslabení vyrovnal na 2:2 Filppula.
Když se pak třetí třetina blížila svému závěru a vše vypadalo na prodloužení, přišel v čase 58:45 smrtící úder hostů v podobě gólu Seana Couturiera, jenž se do sestavy Flyers vrátil poté, co musel pro zranění vynechat čtvrté utkání série.
Penguins sáhli k oddechovému času a rychle také ke hře bez gólmana, při níž měl obrovskou příležitost k vyrovnání Crosby, jenže Neuvirth ho vychytal lapačkou.
"Předvedl pár skutečně skvělých zákroků. A jak se tam v závěru stihl přesunout, to bylo tedy něco," ocenil kapitán vítězů Giroux.
"Cítil jsem se výborně a bojoval o co nejlepší výsledek po celých 60 minut," uvedl Neuvirth. "Odehráli jsme úžasnou první třetinu, pak jsme měli pár vyloučení ve druhé, ale končili jsme zase silní a jsme strašně šťastní za výhru."
Vítězství Flyers pak pečetil do prázdné branky Matt Read, Filppula si asistencí připsal třetí bod v utkání.
Další zápas: Neděle 22. dubna (21:00 SELČ) ve Wells Fargo Center ve Philadelphii.