ducks-1

Nashville Predators - Anaheim Ducks 2:3 v prodl. (stav série: 2:2)
Úplně stejným výsledkem jako zápas číslo jedna skončil i čtvrtý duel finálové série Západní konference. Z triumfu 3:2 v prodloužení se opět radovali hosté, tentokrát to však byl Anaheim, který v sérii srovnal stav na 2:2.
Rozhodující moment duelu přišel v čase 70:25, kdy Corey Perry od hrazení nahodil kotouč před branku Nashvillu, kde se od brusle domácího obránce P.K. Subbana odrazil za záda bezmocného gólmana Pekky Rinneho.

"Věřili jsme, že v prodloužení můžeme uspět," prohlásil Corey Perry. "Jsme zkušené mužstvo, zažili jsme toho už hodně. Tentokrát jsme těch zkušeností dokázali využít."
Ducks vstoupili do zápasu jako uragán. První třetina se odehrávala výhradně v jejich režii. Kalifornský celek přestřílel soupeře 14:2, navíc se po zásluze dostal do vedení.
Útočník Rickard Rakell si v čase 11:30 našel ideální místo pro zakončení, převzal přihrávku od Cama Fowlera a bekhendem se nemýlil. Pro Rakella to byla už sedmá branka v letošních bojích o Stanley Cup.
Predators se do úvodní sirény z inkasovaného gólu neoklepali, naopak jen díky skvělému Rinnemu nekapitulovali znovu. Až ve druhé třetině přidali, z úvodního tlaku ovšem vyrovnání nevzešlo.
Udeřilo tak znovu na druhé straně. Ducks předvedli krásnou akci, kdy na dvě přihrávky přešli celé hřiště, Nick Ritchie vypálil zpoza obránce Romana Josiho a trefil přesně do horního rohu Rinneho branky.
"Byl to z naší strany skvělý zápas," pochvaloval si Corey Perry. "Chtěli jsme hodit nepovedené utkání číslo tři za hlavu, což se nám povedlo. Náš výkon byl mnohem lepší."
Ačkoli se duel dlouho vyvíjel zcela jasně, dostal v závěru zajímavou zápletku. Hráči Ducks totiž v závěrečných dvanácti minutách putovali hned čtyřikrát na trestnou lavici. Tím umožnili soupeři, aby se dostal do tlaku.
V čase 53:33 se opřel od modré čáry do puku P.K. Subban a vykřesal pro svůj tým naději, pouhých 36 vteřin před vypršením základní hrací doby se pak ve skrumáži před brankou prosadil Filip Forsberg.
Švédský útočník, který znamenal pro branku Anaheimu permanentní nebezpečí, se trefil ve čtvrtém utkání v play off v řadě, čímž stanovil nový rekord klubu.
"Třetí třetinu jsme sehráli výborně," prohodil domácí kouč Peter Laviolette. "První část jsme prospali, ale v té poslední hráči zabrali a vyrovnání si zasloužili."
Do trháku se v sérii Predators přesto nedostali, o výhře Ducks rozhodl veterán Perry. Nashville tak na svém ledě padl po dlouhých deseti zápasech play off, série se do Kalifornie stěhuje za nerozhodného stavu 2:2.
Hrdina zápasu: John Gibson (ANA)
V závěru třetí části dvakrát inkasoval, spoustu dalších šancí soupeře ale zneškodnil. V prodloužení působil velice jistým dojmem.