mrazek

Ten zápas sice vyhráli 6:3, ale kopec smůly v něm může nakonec převalit pozitivní výsledek. Carolina Hurricanes přišli v sobotním utkání s Toronto Maple Leafs o oba brankáře i o beka Bretta Pesceho a všichni tři mohou být mimo hru delší dobu.

Největší problém pro klub z Raleighu je, že ztratil jak Jamese Reimera, tak Petra Mrázka. Ten první odchytal šest minut a 10 sekund a připsal si jediný zákrok, než odstoupil. Český brankář pak chytil 14 z 15 střel Toronta a odešel z ledu v čase 11:19 druhé třetiny. Dvě minuty po něm odstoupil i Pesce se zraněným ramenem.
"Nemám žádné novinky o tom, jak dlouho budou mimo hru. Ale viditelně to není na krátkou dobu. Pro všechny tři půjde o delší absenci," informoval v pondělí Rod Brind'Amour, kouč Hurricanes.
Sobotní duel dochytal jako záskok narychlo aktivovaný David Ayres, dvaačtyřicetiletý rolbař z Toronta. Chytil osm z deseti střel, v brankovišti strávil 28 minut a 41 sekund a připsal si výhru. V neděli Carolina povolala oba brankáře z farmy v Charlotte v American Hockey League: Alexe Nedeljkovice a Antona Forsberga.

Ayres se zapsal v roli nouzového gólmana do historie

Nedeljkovic má v této sezoně AHL bilanci 15-10-2, průměr 2,51 a úspěšnost 90,5 procenta; Forsberg pak 15-9-2, průměr 2,95 GAA a úspěšnost rovněž 90,5.
"Když jsme šli do kempu, cítili jsme, že je dobré mít tolik kvalitních brankářů. A teď se zdá, že se to vyplatilo. V oba máme důvěru," řekl Brind'Amour.
Mrázek zasáhl v této sezoně do 39 utkání s bilancí 20-16-2, průměrem 2,71 a úspěšností 90,4 procenta. Reimer má po 25 utkáních bilanci 14-6-2, průměr 2,66 a úspěšnost 91,4.
Hurricanes čeká další utkání v úterý proti Dallas Stars. V pondělí byli na pozici druhé divoké karty ve Východní konferenci.