Perry s Getzlafem ničili Flames, kteří přišli o Hudlera

Napsal Michael Langr / NHL.com

Corey Perry se trefil dvakrát a dvakrát asistoval, Ryan Getzlaf dal gól a na tři další přihrál. Žádné drama se nekonalo, Anaheim Ducks v úvodním zápase semifinále Západní konference NHL rozprášili Calgary Flames 6:1.

Anaheim tak pokračuje ve spanilé jízdě vyřazovací částí. V úvodním kole porazil Winnipeg Jets 4:0 na zápasy a v noci na pátek zasadil těžkou ránu dalšímu kanadskému soupeři.

Corey Perry
Corey Perry
Pravé křídlo - ANA
G: 5 | A: 6 | B: 11
Střely: 23 | +/-: 4
"Výborně jsme potrénovali a skvěle se na zápas připravili. Vyplácelo se nám to od první třetiny," řekl Perry.

Hostům nepomohlo ani střídání brankářů. O šest gólů se svorně podělili oba: Jonas Hiller i Karri Ramo. Před nedělním zápasem číslo 2 má Calgary o čem přemýšlet. Hiller dostal od svého bývalého mužstva tři branky ze 14 střel, ale ofenzívu Ducks nezastavil ani jeho finský náhradník.

Po vyčerpávající sérii s Vancouver Canucks nezastihl zápas v Anaheimu tým Calgary připravený. Blíže neurčená zranění si navíc z utkání odnesli Michael Ferland a český tahoun Jiří Hudler. Do poslední třetiny nenastoupil ani Johnny Gaudreau.

Včetně play off tak prohráli Flames v Honda Center už 20 zápasů v řadě. Perry se s pěti góly a šesti asistencemi posunul do čela bodování play off.

"Perry s Getzlafem předvedli svoji třídu, ale my je musíme zastavit, pokud chceme mít ještě šanci," burcoval kouč Flames Bob Hartley.