Penguins se zlepšili, ale Tampa zůstává optimistická

Napsal Tom Gulitti / NHL.com

Pittsburgh Penguins zvítězili v pondělí ve své hale Consol Energy Center nad Tampa Bay Lightning 3:2 po prodloužení. Ve finále Východní konference tak vyrovnali na 1:1. NHL.com přináší rychlý rozbor druhého utkání.

Co rozhodlo: Gól Sidneyho Crosbyho ve 40. sekundě prodloužení. Kapitán Penguins prostřelil Andreie Vasilevskiyho rychlým švihem na vyrážečku. Stalo se to v přečíslení tři na jednoho, které vypracoval Bryan Rust vyhraným soubojem ve středním pásmu.

Vývoj zápasu: Penguins se v čase 9:37 dostali díky trefám Matta Cullena a Phila Kessela do vedení 2:0. Lightning však odpověděli ještě před přestávkou góly Antona Stralmana a Jonathana Drouina a 49,2 sekundy před pauzou bylo vyrovnáno.

Co zápas ukázal: Vasilevskiy pochytal při svém druhém startu v letošním play off 38 střel a dokázal, že je platným záskokem za zraněného Bena Bishopa. Jednadvacetiletý gólman udržel Lightning ve hře při velkém náporu Penguins v první polovině první třetiny a ve třetí části.

Změny: Kouč Mike Sullivan ztratil s nováčkem Conorem Shearym na levém křídle Crosbyho útoku a nechal po boku kapitána několik střídání hrát Evgenie Malkina, načež tam přesunul Chrise Kunitze. Crosby se během zápasu dostal do několika slušných šancí a nakonec ho rozhodl.

Co znamená zápas pro Penguins: Tým hrál o dost lépe než v prvním utkání a díky tomu vyrovnal sérii navzdory dobrému výkonu Vasilevskiyho. Otázka je, zda portrvá Sullivanova důvěra v Murrayho, který pustil poměrně běžnou střelu Jonathana Drouina. Problém je, že někdejší jednička Marc-Andre Fleury nechytal od 31. března kvůli otřesu mozku.

Co znamená zápas pro Lightning: Díky tomu, jak se představil Vasilevskiy, tým málem vyhrál oba zápasy v Pittsburghu. Před domácím dvojutkáním tak může být v Tampě důvod k optimismu.

Nenápadný hrdina: Obránce Pittsburghu Ben Lovejoy odehrál solidní partii a v čase 8:04 zblokoval Drouinovu nebezpečnou střelu.

Co nás čeká: Třetí zápas se hraje ve středu (čtvrtek 2:00 SELČ) v Amalie Areně v Tampě.