Lepší vstup do 2. kola play off předvedli hráči celku Pittsburgh Penguins, kteří díky výtečné třetí části vyhráli na ledě týmu Washington Capitals 3:2 a v sérii se ujali vedení 1:0 na utkání.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:3 (stav série 0:1)
Parádní obrat předvedli hned na úvod očekávané série Penguins. V rozmezí necelých pěti minut závěrečné třetiny nasázeli soupeři tři branky a rozhodli o svém triumfu.
"Během utkání jsme se museli přizpůsobit jeho vývoji. To se nám povedlo a nakonec z toho je velice důležitá výhra," radoval se kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.
Fantastickou aktuální formu potvrdil útočník Jake Guentzel, jenž se při absenci Evgeniho Malkina a Carla Hagelina stává jednou z hlavních zbraní mužstva z Pensylvánie.
Guentzel proti Capitals zapsal branku a dvě asistence, celkem má v letošních bojích o Stanley Cup na kontě už sedm přesných zásahů.
"Na ledě si skvěle rozumíme. Snažíme se napadat, hrajeme blízko u sebe," pochvaluje si Guentzel. "Jakmile hrajete s Crosbym, všechno se zdá být mnohem jednodušší. Mám díky tomu v každém utkání několik šancí."
Mnohem lepší vstup do duelu při tom měli domácí. Po pouhých 17 sekundách udeřil Evgeny Kuznetsov a poslal svůj celek do výhody.
Na druhé straně odehrál výtečnou první třetinu Dominik Simon, který naskočil ve druhém útoku po boku Phila Kessela a Rileyho Sheahana. Několik jeho šancí ovšem gólman Capitals Braden Holtby zneškodnil.
Po bezbrankové prostřední části v té závěrečné Capitals ještě navýšili náskok, když v čase 40:28 zamířil přesně Alex Ovechkin. Ruský útočník se stal prvním hráčem v historii Washingtonu, jenž se v play off přehoupl přes hranici 100 bodů.
Všechno nasvědčovalo tomu, že Capitals míří za úvodním triumfem v sérii, potom ale Penguins předvedli náramnou otočku. V rozmezí necelých pěti minut nasázeli tři góly a získali duel ve svůj prospěch.
Nejprve se trefil Patric Hornqvist, po něm Sidney Crosby a Jake Guentzel. Na tuhle sekvenci zaskočení domácí žádnou odpověď nenašli.
"Stačila jedna chyba, jeden šťastný odraz a byli zpátky v zápase," povzdechl si Alex Ovechkin. "Nedá se nic dělat. Musíme tenhle duel hodit za hlavu a soustředit se na další."
Crosby ke gólu přidal i asistenci, v play off to byl už jeho 61. duel, ve kterém nasbíral dva a více bodů. V historickém pořadí NHL se posunul před Jariho Kurriho na třetí příčku.
Další zápas: Neděle 29. dubna v 15: 00 (21:00 SELČ) v Capital One Areně ve Washingtonu.