Pittsburská panychida. Největší hvězdy ztratily lesk

Proti Islanders se trápili Crosby i Malkin, Guentzel i Kessel. A nikdo z Penguins nebyl schopný zaskočit

Napsal Michael Langr @NHLcs / NHL.com/cs

Hned čtyři hráči Pittsburgh Penguins se vešli mezi nejproduktivnější padesátku základní části. Kapitán Sidney Crosby pošesté v kariéře dosáhl na stobodovou hranici, Phil Kessel počtvrté zdolal metu 80 bodů, z Jakea Guentzela se stal čtyřicetigólový střelec a Evgeni Malkin pošesté v řadě překročil hranici dvaceti branek.

Postup Islanders? Trotzův systém se vyplácí

Ostřílený kouč stvořil v základní části skvěle bránící tým a tento trend přenesl i do play off proti hvězdám Pittsburghu

Napsal Michael Langr @NHLcz / NHL.com/cs

Po odchodu Johna Tavarese to podle mnohých měla být nejhorší sezona New York Islanders ve 21. století. Tým pendlující mezi Brooklynem a Long Islandem ale i v prvním kole play off dokázal, že hvězdná jména na papíře ještě nemusejí znamenat vítězství.

Sidney Crosby, Evgeni Malkin a další stars v dresu Pittsburgh Penguins se museli sklonit před euforicky hrajícím soupeřem. A také před systémem, jaký mužstvu vštípil jejich kouč Barry Trotz.

Islanders opět uspěli v Pittsburghu a postupují

Penguins skórovali jako první, konec sezony ale přesto odvrátit nedokázali

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: NYI 3, PIT 1

Islanders vyřadili Penguins ve čtyřech zápasech

Robin Lehner předvedl 32 zákroků a Islanders po výhře 3:1 vyřadili Penguins v úvodním kole 4:0 na zápasy

• 04:58 •

Hokejisté týmu New York Islanders zakončili sérii 1. kola play off proti Pittsburgh Penguins výhrou 3:1 na ledě soupeře. Ve čtvrtém utkání sice jako první inkasovali, ale kontrovali třemi góly a mohli si tak vychutnat postupovou radost po výsledku série 4:0 na zápasy.

Udrží Penguins při životě mlčící hvězdy?

Crosby, Malkin, Kessel, Letang. Pittsburské jádro by se mělo probrat, jinak má po sezoně

Už jen zásadní zápis do historie play off může hokejisty Pittsburgh Penguins vytáhnout z díry, ve které po nedělní porážce 1:4 vězí až po uši. Tři nezdary v sérii prvního kola Východní konference s New York Islanders dostali hráče, kteří v uplynulých letech diktovali tempo ligy, do takřka neřešitelné situace.

Islanders vyhráli i třetí zápas v Pittsburghu a jsou blízko postupu

Jordan Eberle se při vítězství 4:1 opět trefil, jeho tým vede v sérii s Penguins už 3:0

Souhrn: NYI 4, PIT 1

Islanders vyhráli 4:1 a v sérii vedou 3:0

Jordan Eberle, Brock Nelson, Anders Lee a Leo Komarov se střelecky prosadili, New York Islanders vedou v sérii s Pittsburghem už 3:0 na zápasy

• 03:35 •

Hokejisté týmu New York Islanders jsou v sérii 1. kola play off proti Pittsburgh Penguins už jen jedinou výhru od postupu. V utkání číslo 3 dokázali navázat na domácí úspěchy a vyhráli také první souboj na ledě soupeře.

Penguins jsou pod tlakem a poškozují sami sebe

Fauly, ztráty, chyby. Penguins se potřebují zbavit zlozvyků z newyorského ledu

Napsal Michael Langr @nhlcz / NHL.com/cs

Plány jsou jedna věc, skutečnost druhá. Z Nassau Colisea na Long Islandu si hokejisté Pittsburgh Penguins chtěli přivést aspoň jednu výhru. Nemají ale nic a nad jejich osudem v sérii prvního kola Východní konference proti New York Islanders se vznášejí obří otazníky.

Islanders po obratu i podruhé zdolali Pittsburgh

Klub z New Yorku díky dvěma gólům ve třetí třetině otočil zápas s Penguins a vede v sérii 2:0 na zápasy

Souhrn: PIT 1, NYI 3

Eberle a Lehner dovedli Islanders k další výhře

Jordan Eberle vstřelil vítězný gól, Robin Lehner předvedl 32 úspěšných zákroků a Islanders na svém ledě udolali Penguins 3:1

• 04:00 •

Návrat do play off po absenci z minulých dvou let si zatím užívají New York Islanders a pod taktovkou kouče loňského šampiona Washington Capitals Barryho Trotze vedou po úvodních dvou domácích duelech nad Pittsburghem 2:0 na zápasy. Na středeční vítězství 4:3 po prodloužení navázali páteční výhrou po obratu 3:1.

Penguins se potřebují trefit jako první

Pittsburgh v úvodním zápase třikrát dorovnal vedení Islanders, jeho naděje ale zničilo prodloužení

K čemu je střelecká převaha, když na ukazateli skóre svítí výsledek 3:4? Hokejisté Pittsburgh Penguins před pátečním pokračováním série prvního kola Východní konference proti New York Islanders pochopili, že potřebují být o krok vpředu, a ne celý zápas jen dorovnávat náskok soupeřů.

Hráči Pittsburghu vypálili na švédského brankáře Islanders Robina Lehnera 44 střel, na Matta Murrayho z Penguins mířilo jen 33 pokusů. Ale newyorský tým hnaný natěšenými fanoušky dokázal dostat hosty pod tlak.

Islanders přemohli Penguins v prodloužení

Výhru pro newyorský celek zařídil Josh Bailey vítěznou trefou v čase 64:39

Souhrn: PIT 3, NYI 4 v prodl.

Bailey v prodloužení trefil výhru Islanders

Josh Bailey udeřil v prodloužení prvního utkání série Islanders s Penguins a zajistil týmu z New Yorku vedení 1:0 na utkání

• 04:58 •

Hokejisté týmu New York Islanders po velmi tuhé bitvě porazili na úvod série 1. kola play off Pittsburgh Penguins 4:3 po prodloužení. V prodloužení rozhodl v čase 64:39 útočník Josh Bailey.

Titul? Redakce tipuje Tampu, Hejduk věří Capitals

Projděte si tipy autorů NHL.com/cs na 1. kolo, na finále konferencí i Stanley Cupu a na držitele Conn Smythe Trophy

Napsal NHL.com/cs

Bitvy o Stanley Cup jsou tu a v předvečer úvodních zápasů prvního kola si naše redakce už tradičně zatipovala, jak play off dopadne. Podívejte se na odhady jednotlivých redaktorů, editorů i experta NHL.com/cs Milana Hejduka a porovnejte je s těmi vašimi.