Zacha skóroval v přesilovce po Brattově přihrávce

Český útočník Pavel Zacha byl jedním z hlavních strůjců nedělního vítězství New Jersey v Anaheimu 3:0. Dvaadvacetiletá šestka draftu z roku 2015 k tomu pomohla dvěma přesilovkovými góly. Za svůj výkon byl rodák z Brna vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Dva body si připsal také forvard Jakub Voráček, který se podílel dvěma asistencemi na výhře Philadelphie na ledě New York Rangers 5:3.

Zacha úřadoval v přesilovkách

Podruhé v sezoně a celkově počtvrté v kariéře předvedl dvougólové představení Zacha a byl hrdinou vystoupení Devils v Anaheimu spolu s Corym Schneiderem. Třiatřicetiletý gólman byl zvolen hlavní hvězdou duelu poté, co díky 34 zákrokům vychytal svou první nulu v NHL od 21. února 2019.
Bezbrankový stav prolomil Zacha v čase 17:06, kdy při vyloučení Sonnyho Milana po průniku Jespera Bratta skóroval do odkryté branky. Ve 24. minutě při pobytu Cartera Rowneyho na trestné lavici opět po Brattově přihrávce překonal Zacha Johna Gibsona z levého kruhu. Výhru Devils ještě jistil ve třetí třetině Nico Hischier.
Devils bodovali pošesté za sebou, což je jejich nejdelší úspěšná série v sezoně. Čtyřikrát z toho vyhráli. K pěti bodů ze tří vystoupení pomohl Schneider, který se 20. února vrátil do týmu z farmy v Binghamtonu z American Hockey League.
"Spoluhráči odvedli dobrou práci. Je zábava být zase v této roli, předvést důležité zákroky a pomoci k vítězství," prohlásil Schneider, který má na kontě v NHL celkem 26 čistých kont.
Voráček opět v roli asistenta
V pátečním domácím souboji s Rangers přispěl Voráček k výhře 5:3 čtyřmi asistencemi a vyrovnal své osobní maximum v NHL, tentokrát v dalším vystoupení proti stejnému soupeři na ledě Madison Square Garden pomohl k úspěchu dvěma přihrávkami. Díky šesté výhře za sebou si Flyers upevnili druhé místo v Metropolitní divizi.
Philadelphia vstřelila tři branky v přesilových hrách a jednu v oslabení. Rangers nepomohly k zisku ani tři využité početní výhody a na 10. pozici ve Východní konferenci ztrácejí na postupové pozice čtyři body.
Flyers vedli v čase 21:23 už 4:0. V první třetině využili přesilovky Matt Niskanen a po Voráčkově asistenci Sean Couturier, potom udeřil v oslabení Michael Raffl a na začátku druhé části dal jediný gól utkání při plném počtu hráčů na ledě Derek Grant.

Na snížení Miky Zibanejada odpověděl ve 36. minutě po další Voráčkově přihrávce Travis Konecny. V závěrečném dějství snížili Pavel Buchnevich a Zibanejad, ale více už hosté Rangers nedovolili. Pro celek z Manhattanu to byla teprve třetí porážka z posledních dvanácti zápasů.
"Každý tým chce mít dobrý začátek, hodně střílet a vytvořit si šance. My jsme je na začátku využili a pak jsme se stáhli. To asi nebyla nejlepší věc proti tomuto týmu. Ve druhé polovině zápase se soupeř vrátil do hry, musíme se z toho poučit," řekl Couturier.
Talbot vynuloval Panthers
Poprvé po čtyřech zápasech dostal v brance Calgary před jedničkou Davidem Rittichem přednost Cam Talbot a druhým čistým kontem v sezoně a celkově 22. v kariéře pomohl k vítězství na ledě Floridy 3:0. Pochytal 38 střel Panthers, kteří si připsali už sedmou domácí porážku za sebou.
"Chytá dobře celou sezonu. Kdykoliv od něj potřebujeme skvělý výkon, tak ho předvede. Byl dnes skvělý. Naši hráči mu věří. V každém zápase nám dává šanci na vítězství," chválil trenér Calgary Geoff Ward Talbota, který vychytal nulu také 13. února při výhře na ledě Anaheim Ducks 6:0, potom ale inkasoval za dva a půl zápasu celkem 12 branek.

Talbot při výhře Flames uhájil čisté konto

Gólem a asistencí přispěl k úspěchu Flames útočník Johnny Gaudreau a obránce Mark Giordano si připsal tři asistence. Calgary se tak posunulo na třetí místo Pacifické divize o bod před Vancouver Canucks.
Florida svým domácím trápením vyrovnala klubový rekord. Sedmkrát za sebou před vlastním publikem podlehla také v v období mezi 26. únorem a 24. březnem 2003. "Ztrácíme důležité body. Je to nepříjemné a dostáváme se do těžké pozice," prohlásil kouč Panthers Joel Quenneville, jehož tým na 11. místě Východní konference zaostává za druhou divokou kartou pro play off o pět bodů.
Ovečkin se přiblížil Pastrňákovi
Třemi body za dvě branky a jednu asistencí zařídil vítězství Washingtonu na ledě Minnesoty kapitán Alex Ovechkin a se 45 brankami se na druhém místě tabulky střelců dotáhnul na Austona Matthewse z Toronto Maple Leafs. V boji o Maurice Richard Trophy oba ztrácejí dvě trefy na českého kanonýra Davida Pastrňáka z Bostonu.
Capitals se podařilo venku zvítězit poprvé po čtyřech utkáních a v čele Metropolitní divize si drží tříbodový náskok před Philadelphií. Za Washington se prosadil také slovenský útočník Richard Panik, který v polovině úvodní třetiny otočil stav na 2:1.

Ovečkin se trefil z první po nahrávce od Kuzněcova

Columbus zabral
Teprve druhou výhru z posledních dvanácti duelů si připsal Columbus, který zdolal doma Vancouver 5:3. Díky tomu si upevnil pozici druhé divoké karty ve Východní konferenci a unikl devátým Carolina Hurricanes na rozdíl tří bodů.
Blue Jackets přitom prohrávali 0:2 i 1:3, ale v závěrečném dějství čtyřmi góly otočili výsledek. Vítěznou branku vstřelil v čase 58:23 Emil Bemstrom a 11 sekund před koncem při hře Canucks bez brankáře pojistil výsledek Gustav Nyquist.
Série Golden Knights skončila
Poprvé po osmi zápasech našlo přemožitele Vegas, které prohrálo s Los Angeles 1:4. Za Kings dvakrát skóroval kapitán Anze Kopitar a 42 úspěšnými zákroky se pod vítězství podepsal brankář Cal Petersen. Podíleli se tak na ukončení nejdelší aktivní série výher v NHL.
Golden Knights, kteří po dvou třetinách prohrávali 1:4, přestříleli v závěrečné části soupeře drtivým poměrem 19:1, ale zdramatizovat zápas se jim už nepodařilo. Nepřekonali tak klubový rekord. Osm výher v řadě nasbírali také mezi 14. prosincem 2017 a 2. lednem 2018.