MacKinnon skóroval po Makarově ideální přihrávce

Utkání hvězd se blíží, před ním ale zbývá odehrát ještě několik posledních zápasů. V noci na pondělí byly na programu dva, v jednom z nich nechyběla silná česká stopa. Brankář Pavel Francouz pomohl 22 zákroky k triumfu Colorado Avalanche 6:3 nad Detroit Red Wings. V dresu poražených se jednou asistencí připomněl útočník Filip Zadina. Ve druhém utkání pak Florida Panthers díky brance "last minute" udolala Minnesota Wild 5:4.

Francouz pomohl Avalanche k výhře
Roli jasných favoritů potvrdili hráči celku Colorado Avalanche, kteří ve své Pepsi Center přestříleli nejhorší tým ligy Detroit Red Wings 6:3. Na úspěchu Avalanche se podílel i gólman Pavel Francouz, jenž dostal příležitost po třech zápasech, a připsal si celkem 22 úspěšných zákroků.
"Tohle vítězství jsme potřebovali," upozornil útočník Colorada Nazem Kadri. "Neměli jsme teď úplně nejlepší výsledky, ale do přestávky pro Utkání hvězd můžeme jít v dobrém rozpoložení."
Jako první ovšem v utkání udeřili hosté, skóre otevřel v čase 2:28 útočník Tyler Bertuzzi. Domácí dlouho hledali recept na překonání brankáře Jimmyho Howarda, nakonec ho našli až ve druhém dějství.
O vyrovnání se postaral po 62 vteřinách prostřední třetiny Kadri, jenž využil přesilovou hru. O necelé dvě minuty později se trefil i Nathan MacKinnon a zajistil svému týmu vedení.
"Nemyslím si, že bychom hráli tak špatně, aby skóre bylo takové. Možná jsme si zasloužili lepší výsledek. Ale nezbývá nám, než dál tvrdě pracovat," hodnotil trenér Red Wings Jeff Blashill.
Ve třetí třetině domácí ještě přiložili pod kotlem. V rozmezí pouhých 53 vteřin se trefili Kadri a Matt Nieto a vytvořili rozhodující náskok. Hosté sice snížili zásluhou Dylana Larkina, když si druhou asistenci připsal Filip Zadina, ale na domácí straně kontroval Ryan Graves.
V závěrečných třech minutách padly ještě další dva góly. V dresu Red Wings korigoval Givani Smith, ranou do prázdné branky pak pečetil triumf Colorada MacKinnon.
Hvězdný útočník se tak dostal na metu 30 branek v sezoně, což se mu povedlo už potřetí za sebou. V klubové historii něco takového dokázal v minulosti pouze Joe Sakic v letech 2003-2007.
"Snažím se hodně zakončovat, z toho potom plynou góly," prohlásil MacKinnon. "Je fajn hrát v týmu, kde je tolik výborných hráčů. Do pauzy jdeme ve fajn náladě."
Colorado tak přidalo třetí triumf za sebou, Detroit naopak popáté v řadě neuspěl. A aby toho nebylo málo, přišel o dva důležité hráče. Útočník Frans Nielsen odstoupil už v první třetině, obránce Mike Green ve druhé. Oba z důvodu zranění v horní části těla.

Kadri se prosadil v přesilovce tečí Makarovy střely

Yandle řídil triumf Panthers
Skvělou aktuální formu vytěžili hráči týmu Florida Panthers, kteří vyhráli na ledě Minnesota Wild 5:4 a oslavili už pátý triumf za sebou. Čtyřmi body za gól a tři asistence se na něm podílel zkušený obránce Keith Yandle.
"Třetí třetina z naší strany byla výborná, závěr jsme zvládli skvěle," ocenil hostující kouč Joel Quenneville. "Zápas se ale mohl stočit oběma směry, my jsme tentokrát byli šťastnější."
Florida se v průběhu duelu třikrát ujala vedení, domácí Wild ale pokaždé dokázali odpovědět. Na branky Yandlea, Aleksandara Barkova a Jevgenije Dadonova postupně reagovali Jared Spurgeon, Luke Kunin a Zach Parise.
"Jsme hodně zklamaní. Opakovaně jsme se dokázali vrátit do zápasu, projevili jsme odolnost. Nakonec ale odcházíme s prázdnýma rukama," mrzelo zkušeného útočníka Parise.
Wild se dokonce v průběhu třetí části dostali do vedení, když se podruhé prosadil Kunin a v čase 47:06 zajistil Minnesotě průběžné vedení 4:3. Panthers si ovšem schovali dva tvrdé údery na závěrečných pět minut. Nejprve vyrovnal Vincent Trocheck, o výhře hostů rozhodl pouhých šest vteřin před závěrečnou sirénou Noel Acciari.
"Jsme nadšení. Pro mě je to vůbec poprvé, kdy jsem uspěl v této hale," připomněl Trocheck. "Nevzdali jsme se a tvrdě bojovali až do úplného konce. Dva body jsou pro nás odměna."
Florida díky pátému triumfu v řadě poskočila už na sedmé místo tabulky Východní konference, Minnesota je na Západě aktuálně dvanáctá.