Landeskog zakončil parádní kombinaci v přesilovce

Český útočník Pavel Zacha nahrál na jediný gól New Jersey Devils, ti ale vyšli v Denveru naprázdno a připsali si už sedmou porážku v řadě. Hlavním důvodem byl výborný výkon Pavla Francouze v brance domácích Colorado Avalanche, kteří výhrou 3:1 naopak prodloužili bodovou sérii už na devět utkání. Ve druhém utkání skromného pátečního programu prohráli Dallas Stars s Vegas Golden Knights 2:3 po prodloužení. Stars tak neprodloužili sérii tří výher, ale bodovali počtvrté za sebou.

Zachova asistence nestačila
Devětadvacetiletý Francouz chytal v pátém utkání za sebou a nejenže byl z toho počtvrté nejlepším hráčem svého týmu, ale stal se také první hvězdou zápasu.
"Byl to jeden z těch večerů, kdy vás puk prostě jen trefuje a vy si to užíváte," uvedl Francouz. "Hrozně moc mi ale pomohlo, jak dobře hráli přede mnou moji spoluhráči."
Velké pochvaly se ale dočkal on sám od kouče Jareda Bednara. "Nevím, jak moc dobře ho naši fanoušci znají, ale tenhle chlap je vážně něco. Mimořádně pokorný kluk, nesobecký, neuvěřitelný člověk. Ten nejlepší spoluhráč, jakého si můžete přát."
"A vidět ho chytat tak, jak chytá, to je z mého pohledu naprostá fantazie," pokračoval Bednar. "Dlouho bojoval o to, aby se dostal tam, kde nyní je. Svou šanci teď ale maximálně využívá. A je super to sledovat. Dnes to byl čistě jeho zápas."
Francouz předvedl 37 zákroků a inkasoval až v 56. minutě, kdy ho navíc nešťastnou tečí překonal vlastní bek Samuel Girard. Švýcar Mirco Mueller, z jehož hole mířil puk před branku, se tak postaral o jediný gól Devils za poslední dva zápasy.
V té době už ale měli domácí na své straně dvoubrankové vedení díky gólům Gabriela Landeskoga, jenž otevřel skóre ve 12. minutě v přesilovce a dal tak třetí gól v pěti zápasech od návratu po zranění, a Valerije Ničuškina. Ten zvyšoval na konci 28. minuty.

Ničuškin se trefil zápěstím zpoza pravého kruhu

Louis Domingue v hostujícím brankovišti pochytal 17 střel, než byl v čase 31:15 střídán Mackenziem Blackwoodem, ten si připsal 19 zákroků.
V závěru pak uklidnil Francouzův tým Nathan MacKinnon trefou do prázdné branky. MacKinnon předtím asistoval u Landeskogova gólu.
Zatímco Colorado během devítizápasové bodové šňůry osmkrát zvítězilo, hokejisté New Jersey si během neúspěšné série připsali jediný bod a nadále tak čekají na výhru pod novým koučem Alainem Nasreddinem, který nahradil odvolaného Johna Hynese.
V sestavě poražených scházel útočník Taylor Hall, Devils jeho absenci zdůvodnili preventivními důvody. Hall je v poslední době čím dál častěji skloňován s možností trejdu.
"Nebudu lhát - je to samozřejmě velká věc, když jeden z nejlepších hráčů ligy neobleče dres na zápas. Ale tým na to zaregoval dobře, kluci to zvládli," ocenil Nasreddine. Nevěděl ale, co bude dál. Zda půjde Hall do sobotního klání s Arizona Coyotes. "Teď tu odpověď nemám, budu si muset promluvit s vedením klubu."
Pacioretty rozhodl
Max Pacioretty po 51 sekundách uzavřel prodloužení zápasu v American Airlines Center, kde Dallas Stars podlehli Vegas Golden Knights 2:3.

Pacioretty rozhodl v prodloužení bekhendovým blafákem

"Měli jsme pocit, že bychom si zasloužili dnešní zápas vyhrát. A naštěstí se nám to také podařilo," pochvaloval si autor vítězného gólu.
Jako první udeřili domácí Stars, když se v 16. minutě prosadil Taylor Fedun, jenže William Karlsson a Chandler Stephenson se v průběhu druhé třetiny postarali o obrat.
Dallas zachránil zápas po vynikající spolupráci dvou hvězd Tylera Seguina se zakončujícím Jamiem Bennem v čase 54:49.
O druhém bodu pro hosty pak ale hned zkraje prodloužení rozhodl Pacioretty, když hosté využili střídání domácích, zkušený americký útočník si najel na dlouhou přihrávku a precizním blafákem do bekhendu nedal brankáři Benu Bishopovi nejmenší šanci.
"Samozřejmě skvělý pocit," pochvaloval si Pacioretty. "Dnes jsme viděli ten rozdíl v tom, když hrajeme, jak máme, nebo si vybereme tu špatnou cestu. Svou hru jsme našli od druhé třetiny, kdy jsme začali hrát jako jedna pětičlenná jednotka."
Brankář vítězů Malcolm Subban pomohl k úspěchu 28 zákroky, Pacioretty si vedle gólu připsal i nahrávku, po dvou asistencích nasbírali Shea Theodore a Mark Stone.
Do utkání zasáhli i tři Češi. Spokojenější s ohledem na výsledek mohl být Tomas Nosek, porážku museli vstřebat Radek Faksa s Romanem Polákem, který v obraně Stars odehrál přes 20 minut.