Pastrnak 12.15

Další zápas, který ukázal jeho výjimečnost.

David Pastrňák pomohl gólem a asistencí k vítězství 5:4 po nájezdech nad New York Islanders.

A byl to také on, kdo proměnil rozhodující penaltu.

Tentokrát ze své dílny vytáhl rychlou střelu zápěstím. V jeho podání to vypadá tak jednoduše... Rozjel se rozvážně, žádný spěch. A potom vyslal nechytatelnou dělovku přesně do růžku. Prostě paráda.

Gólman Ilja Sorokin byl bezmocný. Ze souboje s jedním z nejlepších hráčů NHL vyšel jako poražený. Rozhodně nebyl první, ani poslední, koho Pastrňák ošálil.

Bruins vyhráli na ledě Islanders po nájezdech

Předtím ho překonal ránou z první, kterou vyslal při početní výhodě v 18. minutě. Bruins díky němu srovnali na 2:2. Skóre se potom přelévalo, ale dva body v UBS Arena v New Yorku nakonec urvali Bruins.

Vedle Pastrňáka se pod výhru výrazně podepsal i gólman Linus Ullmark, který pochytal 33 střel.

S Bostonem to v úvodu nevypadalo příliš dobře, Islanders se dostali do vedení 2:0. To když švédský útočník Simon Holmström po rychlém výpadu efektně oklamal krajana Ullmarka.

Jenže Bruins se nenechali otrávit a i díky českému kanonýrovi nakonec partii dotáhli do vítězného konce. Vyrovnání v čase 56:51 po velké skrumáži zařídil obránce Mason Lohrei. Boston v tu chvíli ukázal, jaká v něm dřímá bojovnost a touha po bodech.

"Abych řekl pravdu, ani jsem nevěděl, že to byl gól," popisoval zadák. "Jenom jsem viděl, jak Brad (Marchand) stojí před brankou a slaví. Byl tam trochu chaos. Věděl jsem, že je Pastrňák před bránou, takže jsem se to jenom snažil na ní nahodit."

Bruins se rychle oklepali poté, co v minulém utkání prohráli po prodloužení na ledě New Jersey Devils. Tým z Original Six tak uhájil pozici lídra Východní konference.

I díky tomu, že proti Islanders třikrát srovnal stav. Z toho dvakrát ve třetí části. Takže se znovu ukázalo, jak jsou Bruins odolní.

"Tohle je jedna z věcí, která nás zdobila už v minulé sezoně. Je to něco, na čem se snažíme stavět," říká Ullmark. "A přesně tohle byl zápas, v němž jsme to ukázali. Prostě se toho držíme."

Pastrňák na ledě strávil 24:18 minut, což je pro něj druhá největší porce v sezoně. Víc toho odehrál pouze na začátku listopadu proti Toronto Maple Leafs (24:25).

Ve 28 zápasech si v sezoně připsal už 41 bodů (17+24) a v celkové produktivě mu patří čtvrté místo.

Pastrňák se trefil v přesilovce z levého kruhu a vyrovnal na 2:2

"Cítil jsem, že budeme bojovat až do konce," uvedl trenér Jim Montgomery. "Z mého pohledu je tohle největší vítězství v sezoně. Už jenom kvůli tomu odhodlání, které jsme měli."

"Vnímal jsem, že máme na střídačce energii, emoce a každý věřil," dodal kouč, jenž vede Bruins druhým rokem. V minulé sezoně Boston suverénně ovládl základní část, ovšem potom rychle vyhučel v prvním kole.

Tentokrát by si pochopitelně přál jiné rozuzlení sezony.

Klíčem je právě takové buldočí nasazení jako proti Islanders.

"Po většinu zápasu jsme hráli dobře," říkal Lane Lambert, kouč Islanders. "Ale inkasovali jsme třikrát v oslabení, což byl rozdíl."

Bruins proměnili tři přesilovky, domácí Islanders o jednu méně. I díky tomu Pastrňák a spol. slavili v sezoně výhru číslo 19.

"Potřebovali jsme přesilovky, abychom se ofenzivně rozjeli. Protože prvních pět minut jsme na ledě nic nepředvedli," pokračoval kouč Montgomery v hodnocení. "Až potom jsme se dostali trochu do tempa."

Pro Boston je to cenný skalp i kvůli tomu, že Islanders byli rozjetí, předtím uspěli čtyřikrát v řadě a ovládli šest ze sedmi utkání. Ovšem Bruins byli už nad jejich síly.