Bergeron pomohl Bruins k výhře hattrickem

Nejlepší střelec NHL David Pastrňák z Bostonu se v nedělním utkání na ledě New York Rangers proměnil v nahrávače a pěti asistencemi se podepsal pod výhru 7:4. Třiadvacetiletý odchovanec Havířova, který v Madison Square Garden kraloval se svými spoluhráči z lajny Bradem Marchandem a Patricem Bergeronem, se posunul s 23 body také do čela produktivity.
V programu celkem sedmi duelů se střelecky prosadilo trio českých hokejistů, ale jen útočník David Kämpf svým zásahem pomohl k výhře. Jeho Chicago i díky asistenci Dominika Kubalíka zvítězilo na vlastním ledě nad Los Angeles 5:1.
Obránce Filip Hronek přispěl k zisku bodu Detroitu, který podlehl doma St. Louis 4:5 po prodloužení. Forvard Jakub Voráček otevřel skóre duelu na ledě New York Islanders, připsal si i asistenci, ale Philadelphia nakonec prohrála 3:5.

Pastrňák a spol. řádili
V show elitní formace Bruins se proměnil duel v Madison Square Garden. Ta si připsala dohromady 13 bodů. Pastrňák poprvé v kariéře v NHL nasbíral v jednom utkání pět přihrávek a pětibodový zápas prožil v základní části podruhé. A znovu to bylo proti Rangers. Letos 27. března proti nim doma při vítězství 6:3 vstřelil hattrick a přidal dvě přihrávky.
Dokonce šest bodů za tři góly a tři asistence dokázal Pastrňák nasbíral loni 14. dubna při vítězství nad Toronto Maple Leafs 7:3 ve druhém zápase 1. kola play off. O 14 dní později v úvodním utkání další série proti Tampa Bay Lightning při vítězství 6:2 předvedl dosavadní maximum se čtyřmi asistencemi.
V nedělním duelu byl vyhlášen druhou hvězdou utkání za parťákem Marchandem, který předvedl také pětibodové představení díky dvěma trefám a třem přihrávkám. Centr elitního komanda Bruins Bergeron oslavil svůj pátý hattrick v NHL.
V úvodním dějství Rangers Bergeronovu formaci ubránili a vedli díky gólu Micheala Haleyho. "Nebyli jsme z toho znepokojení, protože jsme v první třetině dominovali. Oni měli pár střel v přesilovkách, ale jinak nic moc. I ten gól byl šťastný. Věděli jsme, že když budeme ve stejné hře pokračovat, tak se prosadíme a stalo se," řekl Marchand.
Po 11 vteřinách druhé části se vřítil z levé strany před branku Pastrňák, zakončení mu zmařil pádem pod nohy krajan Libor Hajek a zatímco padající český kanonýr srazil gólmana Henrika Lundqvista, Bergeron u pravé tyčky ležící puk dorazil do branky.
Hned za 57 sekund našel Pastrňák před Lundqvistem volného Marchanda, který bekhendovým zakončením otočil stav. Vzápětí při vyloučení Kaapa Kakka pomohla domácím po Bergeronově pokusu tyč, ale v polovině utkání už zvýšil Charlie Coyle, jemuž asistoval i slovenský kapitán Bruins Zdeno Chara.

Marchand se podruhé prosadil ve druhé třetině

Ve 33. minutě se ocitl Marchand na ledě s Jakem DeBruskem a Charliem Coylem a zakončil jejich kombinaci gólem na 4:1. Lundqvista nahradil Alexandar Georgiev. Po 43 sekundách nabil u modré čáry Pastrňák obránci Chárovi a po jeho ráně vedl Boston už o čtyři branky.
Po snížení Pavla Buchneviche v 52. minutě po přihrávkách Pastrňáka a Marchanda udeřil střelou z pozice mezi kruhy Bergeron. Haláka v brance Bruins, který si připsal 25 úspěšných zákroků, ve 58. minutě překonali během 21 sekund Chris Kreider v přesilové hře a Brady Skjei.
Rangers ještě zkusili hru bez gólmana a 45 sekund před koncem po ose Pastrňák, Marchand dovršil výsledek do prázdné branky Bergeron. Pastrňák, který v první dvou duelech sezony vyšel naprázdno, prodloužil svou bodovou sérii na devět zápasů (11 tref a 12 asistencí).
V čele produktivity má dvoubodový náskok před duem Leon Draisaitl a Connor McDavid z Edmonton Oilers a bekem Johnem Carlsonem z Washington Capitals. Kanonýrům vládne o gólem před Jamesem Nealem z Edmontonu.
Trio Pastrňák, Bergeron, Marchand za 11 utkání zaznamenalo celkem 54 bodů (23 branek a 31 asistencí). "Je to kombinace všeho. Oni dva (Pastrňák a Bergeron) jsou neustále nebezpeční. Právě teď máme každý zápas sebevědomí. Snad to bude pokračovat," doplnil Marchand.
Voráčkovy dva body nestačily
Opět se prosadila další česká ofenzivní hvězda soutěže Voráček, ale tentokrát jeho příspěvek Philadelphii k úspěchu nepomohl. V sobotu přispěl třicetiletý kladenský odchovanec třemi body (1+2) k domácímu vítězství nad Columbus Blue Jackets 7:4. Rozjeté Islanders ale Flyers nezastavili a soupeř slavil sedmou výhru za sebou.
Voráček se prosadil už po 67 sekundách hry, kdy se ocitl po kombinaci s Travisem Sanheimem sám před Semyonem Varlamovem a vedle jeho pravého betonu poslal puk do branky.

Za Islanders ale vyrovnal ve čtvrté minutě Anders Lee a za 65 sekund otočil stav Derick Brassard. Další gól domácích přidal Ross Johnston a po snížení Travise Konecnyho ve druhém dějství Ryan Pulock a Mathew Barzal upravili už na 5:2. V 58. minutě zkorigoval výsledek Claude Giroux a asistoval mu i Voráček.
Islanders si připsali sedmou výhru za sebou poprvé od roku 1990. "Cítíme se skvěle. Hrajeme tak, jak máme. Děláme všechny maličkosti, které to dělají soupeřům proti nám těžké," prohlásil Lee. Flyers prohráli poprvé po třech vítězstvích v řadě.
Blackhawks zabrali i díky českému duu
Po čtyřech porážkách v řadě se dočkalo radosti z úspěchu Chicago a třemi body za dvě trefy a jednu asistenci se zaskvěl proti Los Angeles Dylan Strome. Kämpf, který skóroval poprvé v sezoně, si hned připsal vítěznou branku.
Za prolomením neúspěšné série vykročili domácí už ve třetí minutě, kdy Stome otevřel skóre. Ve 23. minutě Kubalík od mantinelu šťastně prostrčil puk na Alexandera Nylandera, který v pádu nabídl Kämpfovi zakončení před odkrytou branku a bylo to 2:0.
Po druhém dějství bylo jasné, že trápení Chicaga skončí, protože Strome a Alex DeBrincat zvýšili už na 4:0. Za Kings se prosadil jen Sean Walker a výhru Blackhawks pečetil Drake Caggiula.

Nylander našel v pádu Kämpfa a ten se nemýlil

Hronkův gól prohře nezabránil
Po sedmi zápasech se dočkal bodového zisku Detroit, ale přesto protáhnul sérii porážek na osm utkání. Red Wings dokázali proti Blues otočit nepříznivý stav z 1:3 na 4:3, ale za obhájce Stanley Cupu vyrovnal v 56. minutě v přesilové hře svou druhou trefou v utkání Ryan O'Reilly a v čase 61:28 rozhodl David Perron.
V dresu vítězů si připsali po čtyřech bodech O'Reilly i Perron. Držitel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off z minulé sezony O'Reilly přidal ke dvěma gólů dvě asistence. Perron vedle vítězné branky zaznamenal tři přihrávky.

Hronek proměnil po půl minutě početní výhodu

Vstup do zápasu se Blues vydařil dobře. Po 127 sekundách v početní výhodě otevřel skóre Brayden Schenn a v osmé minutě zvýšil Zach Sanford. V polovině utkání v přesilové hře skóroval ranou z levého kruhu Hronek. Byl to ve dvanáctém utkaní v sezoně jeho druhý gól a šestý bod.
Za 95 sekund sice vrátil St. Louis vedení O'Reilly, ale mezi 42. a 52. otočili stav Dylan Larkin, Valtteri Filppula a Tyler Bertuzzi. Jenže potom strhli výhru na stranu St. Louis O'Reilly s Perronem.
První domácí ztráta Oilers
Edmonton podlehl Floridě 2:6 a v šestém domácím utkání v sezoně poprvé prohrál. Panthers bodovali už poosmé za sebou a počtvrté při této sérii vyhráli.
Po bezbrankovém úvodním dějství hostům skvěle vyšel vstup do druhé třetiny, v které během 125 sekund z prvních tří střel skórovali Aaron Ekblad, Brian Boyle a Noel Acciari. Rovněž v první minutě třetí části navíc upravil Evgenii Dadonov na 4:0.
Oilers sice díky brankám Jamese Neala, který proměnil přesilovkou hru a skóroval podesáté v sezoně, a Leona Draisaitla zkorigovali stav, ale za Panthers ještě odpověděli Frank Vatrano při hře domácích bez gólmana a Jayce Hawryluk.

Ostatní zápasy: Chlapík si užil vítězný návrat, Vegas opět vyzrálo na Anaheim
Čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů si připsalo San Jose, které prohrálo v Ottawě 2:5. Výhru Senators řídil dvěma góly a jednou asistencí útočník Nicholas Paul, rovněž tři body (1+2) zaznamenal Brady Tkachuk. Z vítězství se na ledě radoval i český útočník Filip Chlapik, který byl povolán z farmy v Belleville v American Hockey League a dostal šanci v NHL podruhé v sezoně.
Vegas potvrdilo, že se mu v duelech proti Anaheimu daří a po domácí výhře 5:2 slavili Golden Knights v devátém vzájemném duelu už poosmé. Gólem a asistencí k tomu přispal forvard Mark Stone.