pastrmak

Návrat do sestavy po třízápasové absenci způsobené zraněním oslavil český útočník David Pastrňák brankou. Nezabránil ale porážce Bostonu na ledě Ottawy 1:3. Bodový půst po sedmi utkáních ukončil centr Tomáš Plekanec, který asistoval u rozhodující trefy Montrealu při vítězství nad Carolinou 2:1.

Ottawa Senators - Boston Bruins 3:1
Pastrňák dal při přesilové hře 11 vteřin před koncem úvodní třetiny svůj 11. gól v sezoně a získal Bruins vedení. Dostal se po střele Brada Marchanda a následné přihrávce Matta Beleskeyho k puku mezi kruhy, napoprvé jej sice netrefil, ale z otočky bekhendem zamířil do odkryté části branky.
Byl to jediný z 20 pokusů, které pustil za svá záda gólman Ottawy Craig Anderson. Ve druhé třetině vyrovnal Mark Stone, ve 47. minutě otočil výsledek Chris Wideman a v polovině závěrečného dějství potvrdil výhru Senators Kyle Turris.
"Je nepříjemné, že v tak důležitém utkání předvedeme jeden z nejhorších výkonů za poslední měsíc. Musíme hrát o hodně lépe. Máme šanci to hned zítra napravit doma a doufám, že se rychle vzpamatujeme," řekl trenér Bruins Claude Julien a doufá v nápravu proti Calgary Flames.
Dvacetiletý Pastrňák vylepšil svou bilanci v ročníku na 15 bodů z 15 utkání. Poslední tři duely vynechal kvůli zranění v horní části těla a o dva zápasy v sezoně jej připravil disciplinární trest.
Bruins se museli obejít bez svého kapitána Zdena Chára. Slovenský obránce utrpěl při úterní prohře s St. Louis Blues 2:4 zranění v dolní části těla. Poprvé v sezoně nastoupil za Boston zadák Kevan Miller, který se předtím potýkal se zraněním ruky.

Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 2:1
Plekanec ukončil dlouhé čekání na bod po 14 vteřinách třetí třetiny. Čtyřiatřicetiletý kladenský odchovanec z mezikruží z otočky vystřelil, puk se odrazil od zadního mantinelu a u levé tyče překonal Cama Warda Max Pacioretty. Dokonal tak obrat Canadiens, kteří přerušili sérii pěti výher Caroliny.
Hurricanes dostal do vedení v 11. minutě Elias Lindholm a za 96 vteřin vyrovnal Andrew Shaw. Canadiens, kteří z minulých čtyř zápasů třikrát prohráli, potvrdili pozici nejlepšího týmu NHL a na domácím ledě v Bell Centre vyhráli už podvanácté ze 14 utkání v této sezoně.
"Pacioretty dal na začátku třetí třetiny klíčový gól, ale soupeř hrál velice dobrý zápas. Musím ocenit jejich výkon," prohlásil na adresu Caroliny brankář Montrealu Carey Price, který pomohl k úspěchu 31 úspěšnými zákroky.
Tradiční lídr Canadiens Plekanec, jemuž před touto sezonou vstoupila v platnost nová dvouletá smlouva s ročním příjem šesti milionů, se po dlouhém čekání dočkal teprve šestého bodu v ročníku. Ve 22 zápasech má na kontě gól a pět asistencí.

Momenty večera:
1. Plekanec se dočkal
Sedm zápasů čekal Tomáš Plekanec na bod a ukončení půstu přišlo v pravou chvíli. Byl u vítězné branky Montrealu, když po 14 vteřinách třetí třetiny rozhodl po jeho střele Max Pacioretty o výhře nad Carolinou 2:1.
2. Pastrňákův gólový comeback
Uzdravený David Pastrňák se vrátil do sestavy Bostonu a potvrdil střeleckou formu. Trefil se posedmé z posledních devíti utkání. Nijak jej nepoznamenalo, že mezi tím vynechal dva duely kvůli disciplinárnímu trestu a další tři kvůli zranění.
3. Konec série Caroliny
Šňůra pěti vítězství hokejistů Caroliny skončila na ledě nejlepšího týmu NHL. Montreal sice z minulých čtyř duelů tři prohrál, ale na domácím ledě kraluje a Hurricanes zastavil 12. výhrou ze 14 duelů v Bell Centre v této sezoně.
Hvězdy večera:
1. Mark Stone (OTT): 1 bod, 1 gól, 2 plusové body
2. Andrew Shaw (MTL): 1 bod, 1 gól, 3 střely
3. Kyle Turris (OTT): 1 bod, 1 gól, 2 střely
Na co se těšit:
Na programu je 11 zápasů. Útočník Jakub Voráček z celku Philadelphia Flyers se pokusí ukončit své pětizápasové čekání na bod proti New York Rangers. David Pastrňák může potvrdit střeleckou chuť v duelu Bostonu s Calgary.