bruinscaps

Znovu dal gól, který přispěl k zisku jednoho bodu. Útočník David Pastrňák potvrdil úžasnou formu a svým 16. zásahem v sezoně se podílel na stíhací jízdě týmu Boston Bruins na ledě celku Washington Capitals. Pastrňák se dál řadí mezi naprostou střeleckou špičku NHL.

Washington Capitals - Boston Bruins 4:3 v prodl.
Hráči celku Washington Capitals na svém ledě udolali tým Boston Bruins 4:3 v prodloužení a poskočili na šestou příčku v tabulce Východní konference. Jeden gól v dresu hostů vstřelil útočník David Pastrňák.
Rozhodující branku utkání vstřelil švédský útočník Nicklas Backstrom, který se prosadil ve druhé minutě prodloužení.
Spokojení ale mohli být i hosté, na ledě Capitals totiž Boston prohrával v úvodu druhé třetiny už 0:3, přesto dosáhl na bod.
"Byl to od nás skutečně heroický výkon," ocenil hostující útočník Dominic Moore. "Bojovali jsme, nevzdali se a bod je pro nás odměna."
Domácí se mohli spolehnout na příspěvek Justina Williamse, který se v úvodních osmi minutách trefil hned dvakrát. Za hosty jednou udeřil český útočník David Pastrňák, pro kterého to byla již 16. trefa v sezoně.

Toronto Maple Leafs - Minnesota Wild 2:3
Roli mírného favorita potvrdil celek Minnesota Wild, který uspěl na ledě týmu Toronto Maple Leafs 3:2 a připsal si druhé vítězství v řadě.
Hosté k němu vykročili už v úvodních patnácti minutách, kdy se střelecky prosadili Jason Zucker a Chris Stewart. Domácí do sirény pouze snížili zásluhou Bena Smithe, v dalším průběhu duelu přidaly oba týmy po jedné brance.
Anaheim Ducks - Carolina Hurricanes 6:5 po náj.
V obrovské drama se proměnil souboj mezi celky Anaheim Ducks a Carolina Hurricanes. Z triumfu 6:5 po nájezdech se nakonec radovali domácí.
Ducks předvedli velkolepý obrat, ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby totiž prohrávali 3:5. Poté se ale trefili Nick Ritchie a Corey Perry, v nájezdech pak trefil zisk jednoho bodu navíc Ondřej Kaše.
San Jose Sharks - Ottawa Senators 2:4
Cennou výhru vybojovali hráči týmu Ottawa Senators, kteří zvítězili na půdě celku San Jose Sharks 4:2 a oslavili druhou výhru z posledních tří zápasů.
Senators o svém triumfu rozhodli v závěru duelu. V čase 58:54 udeřil veterán Chris Kelly, pojišťovací zásah připojil Jean-Gabriel Pageau.

key120716_169

1. Dubnykovo jubileum
Nastoupil do jubilejního 300. zápasu v NHL a skvělým výkonem pomohl Minnesotě k výhře v Torontu. Gólman Devan Dubnyk se blýskl 35 zákroky, z toho 17 jich vytáhl ve třetí třetině.
2. Pastrňák tlačí na čelo
Proti Washingtonu dal svůj 16. gól v sezoně a přiblížil se úplné špičce tabulky kanonýrů. David Pastrňák nyní ztrácí na Sidneyho Crosbyho a Patrika Laineho jediný zásah.
3. 17 střel a výhra
V duelu proti San Jose byli hráči Ottawy pod velkým tlakem, za celých 60 minut vystřelili na branku Sharks pouze 17 puků. Přesto brali triumf 4:2 a maximální počet bodů.
1. Devan Dubnyk (MIN): 2 inkasované góly, 35 úspěšných zákroků
2. Justin Williams (WSH): 2 góly, 3 střely
3. Teuvo teravainen (CAR): 2 góly, 3 střely
Na co se těšit:
Na programu je porce deseti zápasů, pozornost českého fanouška přitahuje souboj Floridy s Pittsburghem, ve kterém půjde Jaromír Jágr proti svému bývalému týmu.