Pastrnak

Útočník David Pastrňák nezabránil přihrávkou porážce Boston Bruins 1:4 v nedělním utkání NHL na ledě Buffalo Sabres, kteří tak pokazili debut forvardovi Rickovi Nashovi v novém působišti po příchodu z New York Rangers. Slovenský útočník Tomáš Tatar asistoval u vítězné branky Detroit Red Wings, kteří uspěli na ledě Rangers 3:2 po prodloužení.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 4:1
Pastrňák ve 24. minutě nabil na pravý kruh Charliemu McAvoyovi, který snížil na 1:2, ale vícekrát se Bruins v utkání neradovali. Jednadvacetiletý český útočník vylepšil svou bilanci v sezoně na 55 bodů za 22 branek a 33 asistencí z 60 utkání.
Nashe získali Bruins v den utkání a třiatřicetiletý kanadský útočník se zařadil do druhé formace k Davidovi Krejčímu a Jakeovi DeBruskovi. V utkání nebodoval a připsal si pět střel na branku.
"Hrál dobře. Vyhrával souboje o puk, chodil do brány a měl několik střel. Je v tom silný. Bude to pro nás vítaná posila," řekl trenér Bruins Bruce Cassidy. Nash nastoupil poprvé od 18. února, protože kvůli předpokládané výměně za Rangers v posledních duelech nehrál.
"Cítil jsem se na ledě dobře. Párkrát jsem se dostal k zakončení a trefil jsem tyč. Myslím, že jsme si se spoluhráči v útoku sedli a strávili jsme hodně času v soupeřově pásmu," líčil své pocity Nash.

New York Rangers - Detroit Red Wings 2:3 po prodl.
Tatar se zapojil do akce, po které obránce Trevor Daley usměrnil za Henrika Lundqvista přihrávku Franse Nielsena a rozhodl 5,6 sekundy před koncem prodloužení. Red Wings navázali na sobotní výhru nad Carolina Hurricanes (3:1) a ve Východní konferenci ztrácejí pět bodů na pozice pro play off.
Rangers po sedmé porážce za sebou na druhou divokou kartu, kterou drží Columbus Blue Jackets, mají sedmibodové manko. U obou branek Rangers asistoval útočník Ryan Spooner, který přišel v rámci výměny za Nashe.

Nashville Predators - St. Louis Blues 4:0
Pod výhru Predators se podepsal 27 úspěšnými zákroky brankář Pekka Rinne, který si si připsal šestou nulu v sezoně a celkově 49. v kariéře v NHL. Loňský finalista Stanley Cupu Nashville se díky čtvrté vítězství za sebou posunul do čela Centrální divize o dva body před Winnipeg Jets.
"Dali jsme čtyři góly, ale měli jsme o hodně víc šancí a vypadlo to dobře. Nejdůležitější bylo, že jsme odvedli skvělou práci v defenzivě a moc jsme jim toho nedovolili," řekl Rinne. Blues prohráli pošesté v řadě a stejně jako v pátek proti Winnipegu (0:4) vyšli střelecky naprázdno.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 5:6 po nájezdech
Ducks nepomohl k vítězství ani první hattrick v kariéře útočníka Rickarda Rakella, který dokázal dvěma góly během 14 sekund v poslední minutě základní hrací doby smazat dvoubrankový náskok Oilers.
Ti slavili díky vítězné trefě kapitána Connora McDavida ve třetí sérii rozstřelu. Rozhodl poté, co před ním neuspěl na druhé straně český forvard Ondřej Kaše.
McDavid si v utkání připsal také tři asistence. Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl ale na straně Ducks Ryan Getzlaf, který zaznamenal čtyři body za gól a tři přihrávky.

Minnesota Wild - San Jose Sharks 3:2 po prodl.
Vítězství Wild zařídil brankou 12 sekund před koncem nastavení útočník Jared Spurgeon a Minnesota se radovala ze čtvrté výhry za sebou. Domácí předvedli dokonalý obrat, když ještě krátce před závěrem druhé třetiny prohrávali po brankách Joakima Ryana a Chrise Tierneyho 0:2.
Za Minnesotu snížil v čase 39:16 jednačtyřicetiletý veterán Matt Cullen a v 56. minutě smazal ztrátu Eric Staal. "Bylo důležité, že jsme se drželi naší taktiky. Zlepšujeme se a roste nám sebevědomí. To je v této fázi sezony důležité," prohlásil Cullen.

Arizona Coyotes - Vancouver Canucks 1:3
Souboj nejhorších týmů Západní konference vyhráli Canucks díky dvěma gólům útočníka Daniela Sedina a 41 úspěšným zákrokům Jacoba Markstroma. Vancouver zabral po dvou porážkách, ale na play off ztrácí propastných 18 bodů.
V brance Coyotes debutoval Darcy Kuemper, jehož Arizona získala 21. února z Los Angeles Kings. Teprve druhou porážku svého nového týmu z posledních sedmi duelů Kuemper neodvrátil 24 zásahy.

1. Rickard Rakell (ANA): 3 góly, 2 plusové body, 9 střel
2. Ryan Getzlaf (ANA): 1 gól, 3 asistence, 4 střely
3. Connor McDavid (EDM): vítězný nájezd, 3 asistence, 7 střel