russian performers 1214 mw

Připsal si 22. hattrick v NHL, bodovou sérii protáhl na 13 utkání. Alex Ovechkin má za sebou další úchvatné představení, třemi brankami se podílel na vítězství Washingtonu na ledě Caroliny. Vidět byli i Češi. Přesně pálili David Krejčí s Jakubem Voráčkem, Boston i Philadelphia však shodně nebodovaly.

Ovechkin řádí dál
Znamenitou formu si nadále drží hvězdný útočník Alex Ovechkin, který měl zásadní podíl na tom, že Washington zvítězil v Carolině 6:5 po nájezdech.
Ruský reprezentant zazářil hattrickem a prodloužil svou bodovou sérii už na 13 utkání. V ročníku má na kontě dohromady 28 přesných zásahů.
"Jen se snažím dělat svojí práci," usmál se Ovechkin po báječném představení. "Všichni chtějí střílet góly, ale v téhle lize to není vůbec jednoduché. Mám štěstí, že hraju s opravdu skvělými hráči."
Ovechkin oslavil svůj už 22. hattrick v NHL, čímž dorovnal v historických tabulkách soutěže zápis aktuálně jedenáctého Teemu Selanneho.
Zároveň se stal 18. hráčem v moderní éře, který v úvodních 31 duelech svého týmu v sezoně nastřílel 28 a více branek. Od sezony 1993-1994 se to před ním povedlo jen dvěma hokejistům: Jaromíru Jágrovi v ročnících 1995-1996 i 1996-1997 a Mario Lemieuxovi v sezoně 1995-1996.
"Alex z nás ostatních snímá tlak, mít takového střelce je úžasné," prohlásil útočník Nic Dowd, jenž se blýskl třemi nahrávkami. "Pro soupeře je neustálou hrozbou, jeho střela je fantastická."
Navzdory parádnímu výkonu Ovechkina dokázala Carolina se soupeřem udržet krok. Postarali se o to především finští mladíci Sebastian Aho a Teuvo Teravainen, kteří dohromady zaznamenali sedm bodů.
Dramatický duel tak dospěl až k samostatným nájezdům, které v šesté sérii rozhodl český mladík Jakub Vrána. Capitals tak oslavili čtvrtý triumf v řadě.

Ovechkinův hattrick proti Hurricanes

Krejčího gól nestačil
Znovu se zapsali do statistik, tentokrát však Bostonu bodový příspěvek útočníků Davida Pastrňáka a Davida Krejčího nestačil. Bruins prohráli na ledě Penguins 3:5.
Boston v Pittsburghu přišel o vítěznou sérii, která se zastavila na čísle tři. Nic na tom nezměnila ani Krejčího branka a Pastrňákova asistence.
"Jsme zklamaní, protože se nám povedlo vrátit do zápasu a věřili jsme, že nějaké body získáme," prohlásil Krejčí. "V závěru už jsme neměli síly, abychom manko znovu dotáhli."
Domácí se dostali do vedení v čase 17:40, když se trefil Derek Grant. V úvodu druhé části navýšil náskok Phil Kessel. Pak sice snížil hostující Brandon Carlo, ještě do druhé sirény ale Pittsburghu vrátil náskok dvou gólů Zach Aston-Reese.
Ačkoli se duel pro Bruins nevyvíjel dobře, dokázali se do něj dvěma góly v rozmezí pouhých 54 vteřin vrátit. Postarali se o ně Chris Wagner a David Krejčí, pro kterého to byla pátá trefa v ročníku. Na body ovšem Boston nedosáhl.
V čase 50:47 se prosadil Jake Guentzel, pojistku do prázdné brány pak dodal Aston-Reese. Penguins tak uspěli přesto, že je soupeř přestřílel drtivě 51:28.
"Hlavně ve druhé třetině jsme soupeři dopřáli spoustu možností, jak jít do rychlého protiútoku," řekl domácí trenér Mike Sullivan. "Lacino jsme ztratili spoustu puků, máme na čem pracovat."

Krejčího vyrovnání proti Penguins

Chytilův bod bez nadstavby
Bodoval podruhé za sebou, výhru ale útočník Filip Chytil znovu slavit nemohl. New York Rangers totiž podlehli v Madison Square Garden Arizoně 3:4 po prodloužení.
Český mladík se do statistik zapsal hned v čase 4:01, když v přesilové hře připravil trefu pro Pavla Buchneviche. Rangers se tak ujali vedení, které v dalším průběhu ještě navýšili Kevin Hayes a Mika Zibanejad. Ani náskok 3:0 v polovině duelu ale slavnému klubu nestačil.
"Za stavu 3:0 jsme bohužel ubrali na tempu, prakticky jsme přestali hrát," zlobil se domácí trenér Dan Quinn. "Dali jsme soupeři příležitost, aby se vrátil do utkání a ten jí samozřejmě využil."
Revoltu Coyotes vedl útočník Derek Stepan, který ke gólu připojil i asistenci. Dvěma nahrávkami se potom blýskl Clayton Keller. Duel dospěl až do prodloužení, jež ukončil v čase 64:28 právě Stepan.
Coyotes tak ukončili sérii čtyř proher v řadě, nad Rangers vyzráli dokonce až na devátý pokus. Před dneškem se jim to naposledy povedlo 24. března roku 2014.

Chytilova nahrávka na gól Buchneviche

Voráčkův gól byl málo
Jakub Voráček se zapsal mezi střelce, radost z toho ale příliš mít nemohl, protože jím neodvrátil další neúspěch Philadelphie, která prohrála na ledě Edmontonu 1:4 a dál se topí v problémech.
Voráček vstřelil devátý gól v sezoně v čase 50:03, když se z mezikruží opřel do přihrávky Claudea Girouxe a propálil brankáře Mikko Koskinena.
Flyers ale v té době prohrávali 0:3. Oilers poslal do vedení Alex Chiasson, další trefy připojili Connor McDavid a Adam Larsson. Konečnou podobu výsledku pak stanovil ranou do odkryté branky znovu McDavid, jenž svůj parádní výkon ozdobil i jednou asistencí. Leon Draisaitl zazářil třemi nahrávkami.
Kanadský celek tak potvrdil zlepšení pod novým koučem Kenem Hitchcockem a v tabulce Západní konference poskočil už na páté místo. Philadelphia zůstává na Východě předposlední.

Scheifele spasil Jets
Roli favorita dokázal splnit Winnipeg, který zvítězil na ledě Chicaga 4:3 po prodloužení a zkompletoval už čtvrté vítězství v řadě.
Jets se znovu mohli opřít o příspěvek svého lídra Marka Scheifeleho, který vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. Třemi nahrávkami se pak v hostujícím dresu blýskl kapitán Blake Wheeler.
"Chvíli nám trvalo, než jsme se do zápasu dostali. Máme za sebou náročný program, ale po deseti minutách jsme se oklepali a už to bylo dobré," pochvaloval si Wheeler.
V domácích barvách kontroval dvěma góly a jednou asistencí Jonathan Toews, Chicagu to však stačilo jen na bod. Ten druhý přisoudil hostům v prodloužení právě Scheifele.
Winnipeg se díky výhře vyhoupl do čela tabulky Západní konference, kde má náskok jednoho bodu na Nashville. Chicago naopak zůstává až čtrnácté, když prohrálo čtyři z posledních pěti duelů.

Scheifeleho druhá branka rozhodla prodloužení

Ostatní zápasy: Výhru Devils zařídil Hischier, Blues zaskočili Avalanche
Cennou výhru vybojovali hráči New Jersey, kteří na svém ledě udolali Vegas 5:4 po prodloužení. Vítěznou branku obstaral Nico Hischier, Pavel Zacha se do statistik znovu nezapsal.
Výhodu domácího ledu nijak nevyužil Detroit, který podlehl Ottawě 2:4. Senators rozhodli dvěma brankami v závěrečné části, dvakrát se přesně trefil Chris Tierney.
Třetí porážku v řadě utrpělo Colorado, které padlo na ledě St. Louis 3:4 po prodloužení. Hrdinou duelu se stal Ryan O´Reilly, autor rozhodující trefy.